İslam`da Şefaat Tevessül Kabir Ziyareti ve Kabir Azabı

Kırk Kandil Yayınları

Muhammet Abdullah Seydaoğlu

90,00 TL
59,40 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
30,60 TL
İslam`da Şefaat Tevessül Kabir Ziyareti ve Kabir Azabı Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9789758225903
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Muhammet Abdullah Seydaoğlu
Muhammet Abdullah Seydaoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İslam`da Şefaat Tevessül Kabir Ziyareti ve Kabir Azabı Kısa Özet

  Şefaat terim olarak, *Allah katında mertebesi yüce birinin, bir mümin kişinin bağışlanması veya yüce mertebelere ulaşması için Allah’a yakarmasıdır.* Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat akidesine göre şefaat haktır.

  Hafızların, meleklerin, şehitlerin, evliyalar ve çocukların bu imtiyaza nail olacakları yani şefaatçi olacakları sahih rivâyetlerle sabittir. *Şefaat-i Uzma* (büyük şefaat) izni Efendimiz (s.a.v.)’e verilmiştir.

  Tevessül; Allah’a yaklaşmak veya duaların kabulü için bir ibâdeti, âmeli veya takvasıyla tebarüz etmiş bir şahsı vesile kılmaktır. Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaate göre tevessül haktır ve caizdir.

  Kabirleri ziyaret etmek Peygamber efendimizin tavsiyesidir. Kabirleri ziyaret; adabına uygun yapıldığı sürece makbul ve hasen’dir. Kabir ziyaretlerinin, muazzeb olan ruhlara rahmet olarak ikram edilmesi için ta’zim ve niyetiyle yapılması gerekmektedir.

  Aynı şekilde Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat akidesine göre kabir azabı da vardır ve haktır. Bu konu hakkında sabit deliller mevcuttur.

  Eserde; ğayba dair ve birbirlerine müteallık olan bu dört mevzuyu, sahih kaynaklara müracaat ederek anlamaya ve anlatmaya gayret ettik.

  Ve minAllahit’tevfik.

   

 • 2. Hamur

İslam`da Şefaat Tevessül Kabir Ziyareti ve Kabir Azabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.