sadsad x
asdasd

İslam’a Göre Aile Bireylerinin Sorumlulukları

Hikmetevi Yayınları

Nuri Kahveci

15,00 TL
12,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İslam’a Göre Aile Bireylerinin Sorumlulukları Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 150
ISBN: 9786053513025
Kapak: Ciltsiz
Nuri Kahveci
Nuri Kahveci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam’a Göre Aile Bireylerinin Sorumlulukları Kısa Özet

    Toplumun temel taşı ve medeniyetin taşıyıcı unsuru konumundaki ailenin kuruluşundan itibaren sağlıklı bir yapıda olması Müslümanlar için bir zorunluluktur.

    Kapitalizmin hak anlayışı kültürüne kayan Müslümanlar bu sebeple İslam’ın hak anlayışını gölgede bırakmaya başladıkları için aile bireyleri arasında anlaşmazlık ve kavgalar baş gösterir olmuştur. İslam’da hak denilince önce başkalarına karşı olan sorumluluk anlaşılmalıdır. Allah hakkı, komşu hakkı, kul hakkı gibi kavramlar Müslümanlara sorumluluk alanlarını bildirmek için kullanılmaktadır. Bu kavramlarla bir Müslüman’a komşun üzerinde hakkın vardır bunu ondan zorla almalısın gibi bir hedef gösterilmez. Kapitalizmin yaptığı ise; bu senin hakkındır bunu zorla da olsa almaya, hatta meşru olmayan yollarla bile bu hakka kavuşmaya gayret göstermelisin şeklindedir.

    Medeniyetimizi aile kurumuyla sürdürebilmek için bu kurumun bireylerinin sorumluluklarını bilmeleri ve bunları yerine getirmeye çaba göstermeleri gerekir. Aksi halde kültürel değerlerimizi sonraki nesillere taşımamız mümkün olmayacaktır.

İslam’a Göre Aile Bireylerinin Sorumlulukları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.