sadsad x
asdasd
20,00 TL
17,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
3,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İslam ve Çağdaşlık Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9789944928199
Kapak: Ciltsiz
İsmail Özcan
İsmail Özcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam ve Çağdaşlık Kısa Özet

  "...Ben tam anlamıyla Müslüman bir insanım. İslami bir kişiliğim, dünyaya o gözlerle baktığım İslami bir kültürüm var. Fakat aynı zamanda da çok modern; bilimi, teknolojiyi, özgürlük, demokrasi ve değişimi sonuna kadar savunan bir insanım. İkisinden de vazgeçemem. Bu görüşlerimi bir potada toplayabilecek üçüncü bir eğilimin oluşmasını istiyorum; muhafazakâr olmayan bir İslam.

  Aydınlıkçı İslam, rasyonel İslam da diyebilirim buna. Modernliğe açık bir İslam`ın imkânsız olmadığını göstermek istiyorum.*
  (Prof. Dr. Hasan Hanefi, Yeni Yüzyıl: 29.04.1997).

  Bu mükemmel tanımda ön görüldüğü üzere, mensubu olduğumuz İslam dininin yaşanılan zamanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek, sorunlarına çözüm üretebilecek şekilde anlaşılmasının ve yorumlanmasının bir gereklilikten öte bir zorunluluk olması günümüz Müslümanlarının en katı gerçeğidir.

  Eğer Müslümanlar bu çağdaş İslam’a ulaşamazlarsa, ulaşacak oldukları yer; kendileri gibi inanmayan dindaşlarını bile görülmemiş bir vahşetle boğazlayan; kendi ürettikleri en ilkel, en bağnaz din yorumlarına dayanan zalim örgütlerin ve yapıların kurduğu çağdışı düzendir.

İslam ve Çağdaşlık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.