sadsad x
asdasd

İslam Ülkelerinden Söyleşiler

Mana Yayınları
15,00
10,35
%31 indirim
İslam Ülkelerinden Söyleşiler Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786059136204
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Mahfuz Söylemez
Mehmet Mahfuz Söylemez
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

İslam Ülkelerinden Söyleşiler Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Ülkelerinden Söyleşiler Kısa Özet

  Elinizdeki kitap, İslam coğrafyası ile ilgilenen biri olarak ziyaret ettiğim değişik bölgelerdeki şahsiyetlerle yaptığım düzensiz söyleşilerden oluşmaktadır. Aslında bu söyleşiler yapılırken yayınlamak amacıyla gerçekleştirilmemiştir. Fakat içerikleri ortaya çıktıktan sonra bir köşede kalmalarına yüreğim el vermedi; yayınlayarak ilgi duyanların istifadesine sunmaya karar verdim.

  Söyleşilerin ilki Kıbrıs’ın önemli isimlerinden Işılay Arkan Beyle yapılmıştır. Yakın Doğu Üniversitesinde, üniversite öğrencileri ile hocalarının huzurunda gerçekleştirilen bu söyleşi, özellikle CHP zihniyetinin İslam’dan yalıtık bir bölge oluşturmak amacıyla Kıbrıs’ta neler yaptığını deşifre etmesi açısından önemli ipuçları içermektedir.

  Yemenli Abdulkerim Zindanî ile gerçekleştirdiğimiz ikinci söyleşi ise İslam âleminin bugününe, ümmetin içinde bulunduğu duruma ışık tutmaktadır.

  Devamında Pakistan’ın bilge mütefekkiri Hurşit Ahmet ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi ile İbadi âleminin iki önemli şahsiyeti Tunuslu Ferhat Ca’biri ve Cezayirli Muhammed Babaammi ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiler bulunmaktadır. Bu iki söyleşinin de günümüz İslam aleminin bugün en az bilinen iki kitlesini biraz daha tanımamıza katkı sağlayacağı kanaatindeyim.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.