sadsad x
asdasd

İslam Tarihinin Hukuk ve Adalet Kahramanları

Önemli Kitap
24,00 TL
16,56 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
7,44 TL
İslam Tarihinin Hukuk ve Adalet Kahramanları Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786055109929
Kapak: Ciltsiz
Veysel Karaaslan
Veysel Karaaslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam Tarihinin Hukuk ve Adalet Kahramanları Kısa Özet

    Hukuk ve adalet. Tarihteki her devirde daima gündemdeki yerini koruyan iki kavram. Hukuka riayet etmek ve adâletli olmak. Bir yerde yaşayan insanların, bilhassa idarecilerden talep ettikleri övülen iki davranış. İslam tarihinde de bu iki kavram ve iki davranış, önemle üzerinde durulan kavramlar ve gösterilmesi istenen davranışlar arasında yer almıştır. Çünkü İslam'ın iki temel kaynağı olan Kur'ân ve Sünnet'teki ayet ve hadislerde adâletli olmak emredilmiş, zulmetmek ise yasaklanmıştır.

    İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap, doğuşundan 20. yüzyıla kadar İslam tarihindeki hukuk ve adalet kahramanlarının yaşadıkları olayları gözler önüne seriyor. Peygember Efendimiz (a.s.m.), Dört halife, Ömer bin Abdülaziz, Hişam bin Abdurrahman, Harun Reşid, İmam Evzai, İmam-ı Azam, Nureddin Zengi, Selahaddin-i Eyyubi, Nasıruddin Bedr, Tuğrul Bey, İmam-ı Gazali, Alaeddin Keykubat, Osman Gazi, Molla Fenari, Hızır Çelebi, Sadettin Paşa, Bediüzzaman Said Nursi gibi daha pek çok şahsiyeti, hukuk ve adalet yönleriyle tanıyacak ve takdirlerle seveceksiniz.

    Geçmişten günümüze ışık tutacak bu hükümdar, alim, hakim ve askerlerin yaşadıkları adalet örnekleri, farklı bakış açıları ve yorumlarla ele alınmakta ve okuyucuların okumaktan zevk alacakları bir hüviyete bürünmektedir.

İslam Tarihinin Hukuk ve Adalet Kahramanları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.