sadsad x
asdasd

İslam Medeniyetine Adanmış Bir Ömür

Kayıhan Yayınları

Ziya Kazıcı

70,00 TL
46,90 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
23,10 TL
İslam Medeniyetine Adanmış Bir Ömür Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786059669283
Kapak: Ciltsiz
Ziya Kazıcı
Ziya Kazıcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Medeniyetine Adanmış Bir Ömür Kısa Özet

  Toplumların ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerine ışık tutacak olan temel kaynaklardan biri de günümüzde *anı* denilen hatıralardır. Özellikle ilim ve siyaset adamlarının, hatıralarını yazmak suretiyle ilme ve topluma faydalı oldukları bilinmektedir. Zira başkalarının muttali olmadığı bazı konular bu hatıralar sayesinde ortaya çıkar. Bu da toplumun o dönemi hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Bu sayede insanlar o çağın veya zamanın atmosferinde dolaşarak önemli bir bilgi ve tecrübe kaynağına kavuşmuş olurlar.

  İnsan hayatında, bildiklerinin ve daha yaşamış olanların tecrübelerinin önemli bir yeri olduğu inkâr edilemez. Gerek bilgi, gerekse tecrübe, ya bizzat olayın içinde yaşamak veya öğrenmek suretiyle elde edilir. İnsan ömrünün sınırlı olması ve farklı hayat şartları ona her şeyi tecrübe etme veya bizzat içinde yaşama imkânı vermez. Bu bakımdan, geçmişe ait bilgi, tecrübe ve doğru haberleri iyi bilip onlardan ders alanlar, çok zengin bir tecrübe hazinesine sahip olurlar. Ayrıca hatıralar, bölgelerimizdeki kültür farklılıklarını da ortaya koyması bakımından önem taşımaktadır.

  Anılarımda, yetiştiğim dönemin çeşitli alanlarındaki zorlukları ve bu zorluklar karşısındaki tavrımın, beni nerelere getirdiği de görülüp ders alınacak bir konudur. Gerçekten bu hatıratı okuyacak olanlar o dönemin zorluk ve sıkıntılarını görebilecektir. Bütün bu zorlukların üstesinden de nasıl gelindiğini görecektir.

  Prof. Dr. Ziya Kazıcı

İslam Medeniyetine Adanmış Bir Ömür Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.