sadsad x
asdasd

İslam Maneviyatı ve Taoculuğa Toplu Bakış

İnsan Yayınları

Rene Guenon

25,00 TL
16,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,75 TL
İslam Maneviyatı ve Taoculuğa Toplu Bakış Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 151
ISBN: 9789755747835
Kapak: Ciltsiz
Rene Guenon
Rene Guenon
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam Maneviyatı ve Taoculuğa Toplu Bakış Kısa Özet

    Rene Guenon, eserlerinde sahih geleneğin aynasında çağın durumunu belirlemeye çalışan, geleneğin temel ilkeleri ışığında insanlığın çeşitli manevi formlarını araştıran, bunun yanı sıra sahte birtakım maneviyat biçimlerini gerçek olanlardan ayırt edici ölçüler getiren eserleriyle özellikle Batı`da iyi tanınan Müslüman bir ariftir.

    İslam Maneviyatı ve Taoculuğa Toplu Bakış adlı bu kitabında Guenon’un, tasavvufla yani İslam ezoterizmiyle ilgili bazı makaleleri bölümler halinde bir araya getirilmiştir. Bu makalelerde İslam inisiyasyonunun (süluk) özelliklerini en iyi şekilde anlatan şeriat, tarikat ve hakikat gibi temel kavramları en iyi şekilde tanımlayan Guenon, sonraki bölümlerde de İslam ezoterizmine ait bazı ilimlere değinmektedir.

    Son bölüm Taoizm ve Konfüçyanizm’e ayrılmıştır. Guenon’un daha hayattayken yayımladığı ve içinde daha ziyade Çin medeniyetinden söz ettiği son kitabı La Grande Triade [Büyük Üçlü]’den çok daha önce kaleme almış olduğu bu makale çok yararlı düşünceleri içermektedir. Burada Guenon, Çin geleneğinin az ya da çok, dış şeklinin ortadan yok oluşunu hazırlayan çevrimsel koşullar ne olursa olsun, onun ezoterik yanı olan Taoizm’in asla ölmeyeceğini belirtiyor.

İslam Maneviyatı ve Taoculuğa Toplu Bakış Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.