sadsad x
asdasd

İslam İktisat Tarihine Giriş

İnsan Yayınları
15,00
10,20
%32 indirim
İslam İktisat Tarihine Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9789755747262
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Abdülaziz Duri
Abdülaziz Duri
Devamı
Kampanya

İslam İktisat Tarihine Giriş Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam İktisat Tarihine Giriş Kısa Özet

    Prof. Abdulaziz Duri'nin, kendi türünün Türkçedeki ilk örneği sayılabilecek olan bu eseri, İslam Dünyası'nın adeta metruk halde olan "İktisadi Tarih"inin genel bir haritasını çizerek konuya duyulan "acil" ilk bilgi ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.

    İslam'ın getirdiği yeni ilke ve değerlerin, iktisadi, sosyal ve siyasi hayata, ilişkiler, kurumlar, statüler ve dengeler şeklinde nasıl ve ne ölçüde yansıyabildiğini; teorik ilkelerin sosyo-ekonomik realiteyle giriştiği diyaloğun yol açtığı oluşumlar, açılımlar, dönüşümler ve sancıları; İslam medeniyetinin gelişme yolu üzerindeki uygarlıklarla hayatın her alanında gerçekleştirdiği alışverişleri ve nihayet tarihin seyri içinde muhatap olduğu krizleri dirayet, maharet ve ustalıkla değerlendiren Prof. Duri, bu konularda mevcut bilgi yetersizliğinin giderilmesi hususunda son derece değerli katkılarda bulunmaktadır.

    Prof. Duri, her biri ayrı ayrı önemli olan üç başarıyı, aynı anda ve bir arada göstermektedir: Hem bilgi muktesebatımıza yeni ilavelerde bulunmakta, hem konusuna yeni bakış açıları getirmekte, hem de yeni çalışmaları harekete geçirebilecek taze ilhamlar uyandırmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.