sadsad x
asdasd
68,00 TL
51,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
17,00 TL
İslam İktisadı ve Emek Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 321
ISBN: 9786056701023
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Zeyneb Hafsa Orhan
Zeyneb Hafsa Orhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam İktisadı ve Emek Kısa Özet

    Modern iktisat ilmi, kapitalist ekonomik sistemle el ele gelis¸erek gu¨nu¨mu¨z iktisadi du¨zeninin s¸ekillenmesini sagˆlamıs¸tır. Fayda ve maliyetin insanları ve piyasayı yo¨nlendirdigˆi bu sistemde tu¨ketimin tes¸vik edilmesi ve ka^rlılıgˆın artırılması temel amac¸ ha^line do¨nu¨s¸mu¨s¸tu¨r. Bu su¨rec¸te, insan emegˆi ve emegˆin degˆeri de kazanc¸ ve sosyoekonomik sisteme sundugˆu katkı c¸erc¸evesinde degˆerlendirilmeye bas¸lanmıs¸tır. Emegˆin sadece bir u¨retim girdisi olarak go¨ru¨lmesi ve teknolojik gelis¸melerle ikamesinin sagˆlanması, degˆerinin de hızla azalmasına yol ac¸mıs¸tır.

    Kapitalist iktisadi sistemin meydana getirdigˆi problemlerle bas¸a c¸ıkmada yeni bir I·slam iktisadı anlayıs¸ı ortaya koyarak emegˆin kars¸ılıgˆının adil belirlenmesinden emegˆin kars¸ılıgˆının zamanında verilmesine; hukuki hakların gu¨vence altına alınmasından is¸ gu¨venligˆi tedbirlerine kadar genis¸ bir yelpazede teorik tartıs¸maların yapıldıgˆı ve politika o¨nerilerinin sunuldugˆu *I·slam I·ktisadı ve Emek* bas¸lıgˆıyla uluslararası bir toplantı gerc¸ekles¸tirilmis¸tir.

    Elinizdeki kitap, farklı cogˆrafyalardan pek c¸ok nitelikli ilim insanının ato¨lyede sundugˆu tebligˆlerin bir sec¸kisinden olus¸maktadır. Kitapta, emek konusunda I·slam iktisat du¨s¸u¨ncesinin teorik du¨zeyde c¸alıs¸ma ve emegˆe atfettigˆi degˆer, ha^kim iktisadi sistemin yarattıgˆı pratik kos¸ulların sınırlandırmasından kurtulamadıgˆı ve bo¨ylece I·slam iktisadı ve emek arasındaki ilis¸kinin temelden ve ac¸ık bir s¸ekilde konus¸ulamadıgˆına dikkat c¸ekilmis¸tir. Ayrıca kitapta, kapitalist iktisadi sistemin aksine insanın piyasa zemininde konus¸ulacak bir meta olmadıgˆı ve insanı salt emegˆe indirgemenin I·slam’ın temel degˆerleri ile bagˆdas¸mayacagˆı vurgulanmıs¸tır.

  • 2. Hamur

İslam İktisadı ve Emek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.