sadsad x
asdasd

İslam Hukuk Literatüründe Hz. Musa

Rağbet Yayınları
26,00 TL
11,70 TL
%55 indirim
İslam Hukuk Literatüründe Hz. Musa Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi - Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786059852494
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltli
Ayhan Ak
Ayhan Ak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam Hukuk Literatüründe Hz. Musa Kısa Özet

    Yüce Allah, yol gösterici olarak rasuller ve kitaplar göndermiş, böylece kullarını yanlış yollara sapmaktan korumuştur. İslam alimleri bu anlayışla doğruyu Kur’an-ı Kerim’de ve Hz. Peygamber’in sünnetinde aramışlar, karşılaştıkları her bir problemin öncelikli çözüm kaynağı olarak Kur’an’ı ve sünneti görmüşlerdir.

    Müçtehitlerin Kur’an-ı Kerim ve sünnete dayalı hayat anlayışlarını, hukuk eserlerinde yer bulan her bir kavramın arkaplan analizinde görmek mümkündür. İslam hukuk literatüründeki herhangi bir kavram veya şahıs üzerinde yapılacak bir araştırma, ulemanın Kitab ve sünnet eksenli hayat ve medeniyet inşası konusundaki hassas yaklaşım ve derin kavrayışlarını görmek için yeterlidir.

    Bu yaklaşımla ortaya koyduğumuz çalışma, Hz. Musa ile ilgili ayet ve hadisler çerçevesinde İslam hukuk literatüründe sunulan bilgi ve çözümlemeleri tespit ve tahlil etmeyi; Kur’an-ı Kerim’de çok sayıda ayette anlatılan Hz. Musa’nın, İslam hukuk literatüründe de yoğun olarak yer aldığı, onunla ilgili ayet ve hadislerin, birçok meselenin çözümünde referans kabul edildiği varsayımını delillendirmeyi amaçlamaktadır.

İslam Hukuk Literatüründe Hz. Musa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.