sadsad x
asdasd

İslam Hukuk Felsefesi

Mana Yayınları
31,00
21,08
%32 indirim
İslam Hukuk Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 314
ISBN: 9786055793487
Boyut: 15 x 0
Kapak: Ciltsiz
Allal el Fasi
Allal el Fasi
Devamı
Kampanya

İslam Hukuk Felsefesi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Hukuk Felsefesi Kısa Özet

  Makasıt

  Allal el-Fasi’nin tercümesini sunduğumuz bu eseri aslen Hukuk fakültesinde verdiği derslerin kitap kisvesine bürünmüş halidir. Eserin birbirinden bağımsız sayılabilecek üç ana alana temas ettiği görülmektedir. Bu alanların birincisi hukuk tarihi ve hukuk felsefesi, ikincisi eserin ana gövdesini oluşturan fıkıh usulü ve İslam hukuk felsefesi, üçüncüsü ise siyaset felsefesidir.

  Yazarın klasik anlamda bir akademisyen olmasının ötesinde hem siyasî bir kişilik hem de bir hareket adamı olması yazdıklarının da sadece akademik bir pencereden değerlendirilemeyeceğini göstermekte ve eserde dile getirilen kimi düşüncelerin, yazarın içinde bulunduğu politik süreçler ve bölgesel şartlarla yakın irtibatının bulunduğu gözden kaçmamaktadır.

  Makasıd ve maslahatlar konusu İslam hukuk tarihinin ilk dönemlerinden itibaren fıkıh bilginlerinin önem verdiği bir konu olup günümüzde önemini daha da artırmış ve daha büyük bir ilgiye mazhar olmuştur. Muhatap kitlesi hukuk fakültesi ve ilahiyat fakültesi öğrencileri olan bu eser konuya dair giriş mahiyetinde bir çalışma olmakla birlikte pek çok noktada okuyucuyu aydınlatan bilgiler sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.