sadsad x
asdasd

İslam Gençliğinin Stratejisi

Kayıhan Yayınları
30,00 TL
22,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İslam Gençliğinin Stratejisi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786059669108
Kapak: Ciltsiz
Burhaneddin Kayhan
Burhaneddin Kayhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Gençliğinin Stratejisi Kısa Özet

  Bu çalışma, Türkiyenin en buhranlı günlerinde, İslamcı gençliğin, özellikle Üniversite çevresinde en çok bilinen ve en büyük teşkilatın da -MTTB- başkanlığını yapmış 1969-1971 Burhaneddin Kayhan’ın tek eseridir. Eser o yıllarda üst üste iki baskı yapmış ve daha sonra basılmamıştır.


  Son yıllarda Müslüman gençliğin, farklı düşünce ve ideolojilerle savrulmaya başlamasından sonra eserin yeniden basımı gündeme gelmiştir. Şüphesiz rahmetli sağ olsaydı esere yeni ilaveleri olurdu. Ancak yayınevi ve varisleri olarak eserin tıpkı basımını yapmanın daha doğru olacağını düşündük.

  Bu kitap, İslamcı gençliğin muhtaç olduğu bir boşluğu doldurma, İslâm ideolojisinin ahlâki stratejisini İslamcı gençlik seviyesinde çizebilme, çile, ıstırap ve sıkıntıya katlanma, cesaret ve şecaat sahibi olma esasını hedef alır.
  Bu kitapta işlemiş olduğumuz ana konu, İslâm gençliğinin ahlâkî, içtimaî ve şahsî durumu ile istikbale bakışı, şimdiye kadar edindiğimiz tecrübeye, müşahede ettiğimiz neticeye göre aksak ve eksik yönleriyle ele alınmıştır.
  Onun içindir ki, gerek insanlığa, gerekse İnsanımıza hitap ederken hareket noktamızı, İslâmiyet’e göre ayarlamaya çalıştık / çalışıyoruz.


  Bu kitapta, Allah dostu ve Resûlullah âşığı gençliğin çile çekmeyi göze almaları, emsal kabul etmeyecek kadar çalışkan, gıpta edilecek kadar güzel örnek olmalarının yanında; özelde üniversitelerimizin ve eğitim sistemimizin hazin durumu ortaya serilmektedir. Aynı zamanda milletimizin, düşmanları tarafından paylaşılmasının hesabının nasıl yapıldığı, sistemi oluşturanların tutum ve davranışları izah edilmeğe çalışılmaktadır.
  Allah rızasından başka hiç bir gaye taşımadan hazırladığımız bu eserde, dava ve gönül dostlarına faydalı olabilirsem kendimi bahtiyar sayacağım.
  Burhaneddin Kayhan

İslam Gençliğinin Stratejisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.