İslam Düşüncesinin Batı Düşüncesine Etkileri 2 Cilt Takım

Mahya Yayınları

Bekir Karlıgˆa

1.175,00 TL
904,75 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
270,25 TL
İslam Düşüncesinin Batı Düşüncesine Etkileri 2 Cilt Takım Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 800
ISBN: 9786259869407
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
Bekir Karlıgˆa
Bekir Karlıgˆa
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İslam Düşüncesinin Batı Düşüncesine Etkileri 2 Cilt Takım Kısa Özet

  Müslümanlar, antik düşüncenin temel kaynaklarını koruyup saklayarak insanlığın uzun asırlar boyunca biriktirip geliştirdiği bu değerli hazineleri kaybolup gitmekten kurtardıkları gibi, kendilerine özgü bir stille yeni bir düşünce sistemi içerisine yerleştirerek bu düşünce sisteminin özgün normlarıyla bunları zenginleştirmiş ve Batı dünyasına aktararak modern uygarlığın oluşmasında önemli katkılarda bulunmuşlardır.
  Bu araştırmanın amacı İslam medeniyetinin önemli bir bölümü olan İslam düşüncesinin evrensel uygarlığa katkılarını ve İslam medeniyetinin Batı medeniyetine etkilerini kaynaklarına inerek gözler önüne sermektir.
  İtiraf etmeliyim ki İslam düşüncesinin ¬¬–bir düşünce sistemi olarak– Batı düşüncesine etkilerinin mahdut olduğu varsayımıyla başladığım bu araştırmanın içerisine girdikçe, konunun sandığımdan çok daha geniş ve yaygın olduğunu gördüm… Araştırma derinleştikçe eserin planını da genişleterek büyük boy bir cilt içerisinde tamamlamayı düşündüm. Fakat daha sonra bunun da yeterli olmadığını görerek eserin planını üçüncü kez değiştirdim ve iki cilt halinde tamamlamaya çalıştım. Doğruyu söylemek gerekirse, bu çalışmanın da tam olduğunu söylemek mümkün değildir. Daha uzun yıllar bu konu üzerinde derinlikli çalışmaların yapılması gerekir.

  Prof. Dr. Bekir Karlığa 

 • 2. Hamur

İslam Düşüncesinin Batı Düşüncesine Etkileri 2 Cilt Takım Hakkında Yorumlar