sadsad x
asdasd

İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma

Ketebe Yayınları

Aliya İzzetbegoviç

39,00 TL
23,01 TL
%41 indirim
Kazancınız
:
15,99 TL
İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786057949271
Kapak: Ciltsiz
Aliya İzzetbegoviç
Aliya İzzetbegoviç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma Kısa Özet

    Aliya İzetbegoviç’in fikir dünyasının temel taşı, 1969 yılında kaleme aldığı ve ertesi yıl kendi imkânlarıyla, zorlu şartlar altında Belgrat’ta yayınlattığı, İslam Deklarasyonu’dur. Bu eser, hacim itibariyle küçük olsa da, hem yerel ölçekte, hem de dünya çapında etkili olmuş, büyük yankı bulmuştur. Öyle ki, eski Yugoslavya’nın Tito rejimi tarafından açık bir tehdit olarak algılanmıştır. 1983 yılında Saraybosna’da görülen Genç Müslümanlar (Mladi Muslimani) davasının en önemli delili olarak sunulmuştur.

    İslam Deklarasyonu’nu kıymetli kılan; Saraybosna’da yaşayan bir Bosnalı tarafından kaleme alınmış olmasına rağmen, tüm İslam dünyasına hitap etmesidir. Aliya İzetbegoviç, sadece Yugoslavya Müslümanlarının değil, tüm dünya Müslüman halklarının sorunlarına dair tespitlerde bulunmuş ve reçeteler önermiştir. Bu tespit ve reçeteler bugün de geçerliliğini korumaktadır.

    Aliya İzetbegoviç`in, 1983 yılında verilen 14 yıllık mahkûmiyet kararı aleyhindeki kanun yararına bozma başvurusu yani ünlü savunması ise ilk kez Türkçeye kazandırılarak, kitabın ikinci bölümünde yer almaktadır.

İslam Deklarasyonu ve Tarihi Savunma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.