sadsad x
asdasd

İslam Ahlakı ve Zulme Karşı Tavrımız

Erguvan Yayınevi

Mehmet Yolcu

8,00 TL
5,76 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
2,24 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İslam Ahlakı ve Zulme Karşı Tavrımız Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059634021
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Yolcu
Mehmet Yolcu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Ahlakı ve Zulme Karşı Tavrımız Kısa Özet

  Kur’ân-ı Kerîm tarafından zulüm ve Zâlimlere nasıl bakıldığı, onların sergiledikleri eylemlerin ne tür duygularla karşılanması gerektiği tespit edilen kitabında yazar Doç. Dr. Mehmet Yolcu Kur’ânın bize Yüce Allâh’ın Zâlimleri sevmediğini, onlara hidayet etmeyeceğini, işlerinde tevfik vermediğini beyan etmekte olduğunu hatırlatıyor.

  Hatta Kur’anın bundan ötesine de geçerek; zulme her yerde karşı konulması gerektiğinin açık ve belirgin yol işaretlerini vermekte, zâlimlere karşı direnip dayanan iman kafilesinden pek çok tablolar sunarak insânları bu yönde eğitip yüreklendirdiğini söyleyerek, zulmün onaylanmasının, kabul görmesinin ve desteklenmesinin ehl-i iman ve ehl-i İslâm için asla söz konusu olamayacağının tespit ve ikazını yapıyor.

  Zira; Zâlime karşı hakkı ve adaleti savunmak Resûlullâh aleyhisselâm, tarafından da teşvik edilmiştir. Onun beyanına göre: *En büyük cihat, Zâlim sultana karşı hak bir sözü söylemektir.*
  Onun için Kur’ân-ı Kerîm bize: *Zulüm yapanlara yanaşmayınız; yoksa size ateş dokunur* (11/Hûd 113) uyarısında bulunmaktadır.

  İslâm Dîni, zâlimi lânetler ama mazluma da önemli görevler verir. Onun görevi, zâlimin zulmüne imkân veya fırsat vermemektir. Bunun yolu ise ayrılığa düşmeden, güç birliği yapıp tüm servetini dökerek, canını dişine takarak onlara karşı direnmektir.

İslam Ahlakı ve Zulme Karşı Tavrımız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.