sadsad x
asdasd
30,00 TL
21,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Işıklıdır Sözlerimiz Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 262
ISBN: 9786059988476
Kapak: Ciltsiz
Mesut Odman
Mesut Odman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Işıklıdır Sözlerimiz Kısa Özet

  Mesut Odman’ın şiir yayımlama alışkanlığı, bir bakıma, Ergin Günçe’nin altmışlı yılların sonlarına doğru fakülte kantininde onlara anlattığına benzer. ODTÜ’de iktisat hocası, aynı zamanda Sosyalist Fikir Kulübü üyesi olan ve 1983’te bir uçak kazasında yitirdiğimiz bu şairimiz, *Çocuklar, ben illegal bir şairim; yazıp yazıp çekmeceme atıyorum* dermiş aralarında Odman’ın da bulunduğu birkaç öğrencisiyle söyleşirken.

  Odman’ın 1995 tarihli ve Sessiz Yürüyüş adını taşıyan ilk kitabı, bu anlamda, onun legale çıkışı olmuştur. Geceyi Bölen Şiirler başlıklı ikinci kitabın yayımlandığı tarih ise Mayıs 2000’dir.

  Elinizdeki üçüncü kitap, 2000 ile 2008 yılları arasında yazılmış ve yine, birkaçı dışında, herhangi bir yerde yayımlanmamış şiirlerden oluşmaktadır. Bunlar, yazarının deyişiyle, *Kendisini emekliye ayırmış* bir şairin son şiirleridir ve düzyazı ile şiirin kapışmasında, bu örnek için söylenirse, ikincinin geri çekilişinin göstergesi sayılabilir.

  Bununla birlikte, şiir yazmak bir işse eğer, biri dışında her iş gibi oradan da tek yanlı bir kararla emeklilik mümkün olabilir. Emekli olunamayacak tek işe gelince, buradaki şiirlerin yazarına göre, onun adı toplumsal mücadeledir.

Işıklıdır Sözlerimiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.