240,00 TL
160,80 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
79,20 TL
İrfansız Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9789752488342
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Yahya Aslandaş
Yahya Aslandaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İrfansız Kısa Özet

  Turab Bermeki mahlaslı Şairimiz, babası Yeşil Başlı Dede’nin dizinin dibinde büyümüş, günler süren Cem erkânının nasıl yürütüleceğini ve taliplerin manevi dünyasına nasıl girileceğini daha çocukluk günlerinde öğrenmeye başlamış ve bugün etrafında sarmal olan taliplerine Alevi felsefesi öğretisinin derinliklerini anlatmaya başlamıştır.

  Evladı Kerbela, Horasan erenlerinden Büyük Ali Baba Sultan ve sırasıyla gelen ecdadının şeceresini takip ederek, onlara layık bir evlat olabilme yolundan ayrılmamıştır.

  Kerbela matemini yüreğinde içselleştirmiş, sorumluluğunu üstlenmiş ve taliplerinin yüreğine Hakk coşkusunu nakışlamıştır. Halkın güncel sorunlarına el atmış, dertlerine derman, hastalara şifa olabilmenin çabasına düşmüş ve emeğin değeri doğrultusundan ayrılmayarak tüm emekçilerle birlikte yollar aşındırmış; açlarla aç kalmış, işkembecilerle yol ayırmış, dilinden düşürmediği aşk sözcükleriyle, çocuklarla çocuk, büyüklerle büyük olabilen erenlerdendir. Tasavvuf camiasında, sol yanında kocaman, hümanist bir yürek taşıyan birisiyle karşılaşırsanız; biliniz ki o zat, insanlık erdeminin zamane temsilcilerinden Yahya Aslandaş’tır.

  Gerek batın-i gerek zahir-i anlamda yazılan şiirlerin derlendiği bu kitap salt şiir olmaktan öte, okurun manevi dünyasına kâh ışık, kâh rehber, kâh yaren olmaktadır.

  Yazana, yazdırana ve okuyana şifa olsun. Aşk olsun...

 • 2. Hamur

İrfansız Hakkında Yorumlar