sadsad x
asdasd
80,00 TL
48,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
32,00 TL
İnsansız Ordular Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9786057635761
Kapak: Ciltsiz
Paul Scharre
Paul Scharre
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsansız Ordular Kısa Özet

  *Savaş teknolojisinin geleceğine dair büyük bir başarı... Muharebe meydanlarının ve ötesindeki robotların dünyasından geçen son derece okunası bir yolculuk.*
  - P.W Singer, wired for war kitabının yazarı
  "Askeri konularla ilgili son zamanlarda okuduğum en ilginç kitap."
  - Thomas e. Ricks, new york times book review
  "Yapay zekâ ve savaşın geleceğiyle ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap."
  - task & Purpose
  "Çok yakın zamanda askeri mücadeleleri şekillendirecek olan otomatikleştirilmiş muharebe alanlarına dair güvenilir ve çarpıcı bir bakış açısı."
  - Science
  otonom silahların devri geldi. Peki, dünya buna nasıl ayak uyduracak? Savaşın kaderini otonom silahlara bırakmak, muharebe meydanlarını nasıl değiştirecek? Ölüm-kalım kararı artık robotların eline mi geçiyor? Geleceğin savaşlarında insan ne kadar rol üstlenecek? Askerler, siyasiler, hukukçular, mühendisler, bilim insanları ve sivil toplum örgütleri bu konu hakkında ne düşünüyor? Terminatör gerçeğe mi dönüşüyor?
  İnsansız Ordular, silahlara ölüm-kalım kararlarını verme özgürlüğünü tanımanın sonuçlarını keşfetmek için tüm dikkatleri askeri tarihe, küresel politikalara ve modern bilime çekiyor. Irak ve Afganistan’da çalışmış emekli ABD Kara Kuvvetleri Ranger’ı ve Yeni Amerikan Güvenlik Merkezi, Teknoloji ve Ulusal Güvenlik Programı direktörü Paul Scharre, savaşı daha kesin ve insani hâle getirebilecek teknolojiyi benimsememiz gerektiğini söylüyor. Ancak olağanüstü teknolojik gelişmeler neticesinde artık ölüm-kalım kararlarında insan kalbine yer kalmadığını da belirtiyor. Üst düzey teknolojiye sahip silah sistemlerini anlatırken, gün geçtikçe belirgin biçimde ortaya çıkan hukuki ve ahlaki sorunları da ele alıyor.
  İnsansız Ordular: Katil Robotlar, Otonom Silahlar ve Makine Savaşları, geleceğin savaşlarını bir bilimkurgu romanı gibi sarsıcı ve sürükleyici biçimde, tüm gerçekleriyle ortaya seriyor.

İnsansız Ordular Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.