İnsansız Konağın İkonu

Yapı Kredi Yayınları

Ali Teoman

80,00 TL
52,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
İnsansız Konağın İkonu Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9789750837302
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 69 adet satılmıştır.
Ali Teoman
Ali Teoman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İnsansız Konağın İkonu Kısa Özet

  Ali Teoman’ın ikinci kitabı İnsansız Konağın İkonu 1992 Milliyet Öykü Ödülünü almış ve 1993’te yayımlanmıştı. Kitap 23 yıl sonra Yapı Kredi Yayınları tarafından okurlarıyla buluşuyor.

  Köhne mekânlar, yanık saraylar, metruk binalar, başka ülkelere göçenlerin geride bıraktığı antikalar, parçalanmış hayatlar, öyküden öyküye dolaşan kederli kediler, Ali Teoman’ın bin bir suratlı kişilerle dolu evreninde büyüleyici bir masalın kahramanlarına dönüşüyor.

  Gizli Kalmış Bir İstanbul Masalı ile başlayıp Gecenin Atları romanıyla sona eren Ali Teoman kurmacasının bütün özelliklerini taşıyan İnsansız Konağın İkonu bugün özlemi duyulan eski İstanbul’un kıyıya vurmuş insanlarını Türkçenin unutulmuş lezzetleriyle dile getiriyor.

  Hep birlikte, konağın içinde kediyi arıyoruz. Katya, Türkçe ve Rumca karışık sözlerle kedinin ismini çağırıyor. En sonunda, eski­den çamaşırlık olarak kullanılmış olması gereken penceresiz bir odada, yayvan bir taş yalağın içine kurulmuş otururken buluyorum Muazzez’i. Kedi, sahibesinin onu kucağına alıp sıkıştırmasına, be­yaz tüylerini kirlettiği için sitem ederek, birkaç kez yalancıktan patilerine vurmasına razı oluyor. Sonra, yukarıya, çatı katındaki odasında çay içmeye davet ediyor bizi Katya

 • 2. Hamur

İnsansız Konağın İkonu Hakkında Yorumlar