İnsanlığın Serüveni

Kronik Kitap

Oded Galor

295,00 TL
191,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
103,25 TL
İnsanlığın Serüveni Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786256989016
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 32 adet satılmıştır.
Oded Galor
Oded Galor
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İnsanlığın Serüveni Kısa Özet

  "Ülkelerin yoksulluk tuzağından kurtulup zenginleşmesini sağlayan kültürel, teknolojik ve eğitimsel güçlere kapsamlı bir bakış. Derinliği ve hırsıyla Diamond’ın Tüfek, Mikrop ve Çelik’i ile Harari’nin Sapiens’ini anımsatıyor." -Financial Times
  "Kıyamet tellallığına karşı kanıta dayalı bir panzehir... Galor diğer birçok düşünür gibi gündem dayatma çığırtkanlığına kapılmıyor... İnsanlığın durumuna ilişkin analizi, umutsuzluk içeren öğütlere değil, daha iyi bir gelecek inşa etmeye yardımcı olabilecek bir dizi yeni araca kapı aralıyor." -The Guardian

  İnsanlar neden asgari geçim tuzağından günümüze çok yakın bir zamanda kurtulup diğer tüm canlılardan çok daha yüksek bir yaşam standardına sahip olabilen tek canlı türüdür?
  İnsanlığın ilerlemesi neden dünya çapında böylesi adaletsiz bir şekilde gerçekleşti?
  Geçmişte elverişli coğrafi özelliklerden yararlanan ve zengin çeşitliliğe sahip olan kimi topluluklar nasıl oldu da refaha giden yolda ilerlerken dezavantajlı konuma düştüler?
  Uluslar arasında bugün var olan büyük eşitsizlikler neden ortaya çıktı?
  Hepimizi zengin ve başarılı kılacak bir yol var mı?
  İnsanlığın ortaya çıkışından günümüze dek uzanan büyüleyici bir serüveni anlatan dünyaca ünlü ekonomist ve düşünür Oded Galor insanlığın iki büyük gizemi olan zenginlik ve eşitsizliğe ilgi çekici bir çözüm sunuyor.
  Galor’un muazzam ve şaşırtıcı bağlantılarla dolu bu sürükleyici anlatımı teknoloji, nüfus büyüklüğü ve adaptasyonun sadece iki yüz yıl önce insanın hikâyesinde nasıl çarpıcı bir hâl değişimine yol açtığını gösteriyor. Galor aynı serüven boyunca zamanda geriye doğru giderek bizi eşitsizliğin nihai nedenlerine dair bir açıklamaya da götürüyor. Kolonicilik, siyasal kurumlar, toplumsal yapı, kültür gibi etki katmanlarını birer birer açığa çıkarıyor. 
  Dünyanın dört bir yanında ekonomik, sistemik ve ekolojik krizle yüz yüze olduğumuz bu günlerde hem umut verici hem de derinlikli dersler içeren ve önemli hakikatleri sunan İnsanlığın Serüveni: Zenginliğin ve Eşitsizliğin Tarihi geçmişten hareketle ileriye dönük kalıcı bir reçete sunan bir kitap.


  Oded Galor, Brown Üniversitesi’nde Herbert H. Goldberger İktisat Profesörüdür. Kalkınma, refah ve eşitsizliğin insanlık tarihi genelindeki temel nedenlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan Birleşik Büyüme Teorisinin kurucu düşünürüdür. Ömrü boyunca bu alanda yaptığı çalışmalarla keşfettiklerini damıtarak meydana getirdiği İnsanlığın Serüveni adlı elinizdeki eser dünya çapında 28 dilde yayımlanmıştır.

 • 2. Hamur

İnsanlığın Serüveni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.