sadsad x
asdasd

İnsanlığın İslamofobi ile İmtihanı

Eski Yeni Yayınları

Ejder Okumuş

46,00 TL
34,04 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
11,96 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İnsanlığın İslamofobi ile İmtihanı Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 389
ISBN: 9786055978594
Kapak: Ciltsiz
Ejder Okumuş
Ejder Okumuş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsanlığın İslamofobi ile İmtihanı Kısa Özet

  Din, beşere ilişkin bir fenomendir. Bu yüzden de dini olan hiçbir şey, nihai anlamda beşeri tecrübeye yabancı olamaz, üstelik din, beşeri eylem ve anlam bütününü oluşturan unsurlardan birini teşkil eder. Bu unsurun tetkiki, kendine has bir disiplini meydana getirir ve bu yüzden de söz konusu unsurun incelenmesinin beşeri bilimler içinde yer alan diğer akademik araştırmalara bırakılmaması gerekir.

  Dinin kendisi bir araştırma konusu olduğundan, incelenmesi için bir metodoloji gereklidir.

  Elinizdeki kitap din fenomenolojisinin, karşılaştırmalı din ve dinler tarihi diye isimlendirilen bilim dallarını içerecek şekilde yorumlanması metoduna dayanmaktadır.

  Elinizdeki bu çalışmanın dini metodolojinin tetkikine bir giriş olması hedeflenmiştir. Ayrıca bu kitapla, dine giriş derslerinde kullanılan metinlerde bulunan bir boşluğun doldurulması da hedeflenmiştir.

  Birçok yazar, din fenomenolojisini aynı adı taşıyan felsefi hareketten ayırmaya çalıştı. Ancak ben inanıyorum ki, bir bilme metodu olarak felsefi fenomenoloji, dini fenomenleri anlamaya yöne­lik metotla doğrudan ilişkilendirilebilir. Bu kabul, elinizdeki kitabın bakış açısını yansıtır.

İnsanlığın İslamofobi ile İmtihanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.