İnsanın Geçtiği Üç Aşama - Dünya, Berzah, Ahiret

Guraba Yayınları

Naci B. Dayil Es-Sultan

120,00 TL
85,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
34,80 TL
İnsanın Geçtiği Üç Aşama - Dünya, Berzah, Ahiret Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 318
ISBN: 9786055387969
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Naci B. Dayil Es-Sultan
Naci B. Dayil Es-Sultan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İnsanın Geçtiği Üç Aşama - Dünya, Berzah, Ahiret Kısa Özet

    "Sizi Topraktan Yarattık, Yine Ölümünüzden Sonra Ona Döndüreceğiz, Hem de Ondan Sizi Bir Kere Daha Çıkaracağız. (Ta-Ha, 55)

    Bu ayette belirtildiği gibi "insan "ın önünde üç aşama vardır: Dünya hayatı (Sizi topraktan yarattık). Kabir/berzah hayatı (ona döndüreceğiz) veAhiret hayatı (ondan sizi bir kere daha çıkaracağız) Bu üç aşamada da ölçülü davranmamız gerekir. Zira terazinin dünya kefesi ahiret kefesinden ağır basar da gayelerle, sevgi-buğz, sevinç-sürur, rıza-öfke dünya için olursa o zaman sorun büyük olur. Ahiret hassasiyetimiz azsa, hayatımızı ve ilişkilerimizi etkilemiyorsa, işte burada hayatımızı, hayatımızda sergilediğimiz güven, istikrar ve mutluluğumuzu olumsuz etkileyen arıza ortaya çıkar.

    Bu eser; Allah `a yaklaştıran ibadet, taat ve salih amelleri anlatarak müminlere; ahirette kazananlardan olabilmeleri için hemen tevbe edip günahtan/masiyetten el çekmeleri için hatalılara ve günahkârlara; bu dünyanın bir son olmadığını, kabir hayatının/berzahın ve kıyametin hak olduğunu, ahirette kurtuluşun tüm Peygamberlere ittiba etmek ve Müslüman olmakla mümkün olduğunu belirterek gayr-ı Müslimlere hitap etmektedir.

  • 1. Hamur

İnsanın Geçtiği Üç Aşama - Dünya, Berzah, Ahiret Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.