148,50 TL
98,01 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
50,49 TL
İnsanın Anlam Arayışı Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefi Akım Kitapları
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 9786054054206
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Viktor Emil Frankl
Viktor Emil Frankl
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İnsanın Anlam Arayışı Kısa Özet

    20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı‘nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır.

    Okurlar, Frankl’ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre’dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında *anlam*ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, *İnsanı insan yapan nedir?* sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor.

    *Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yaşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten önemli olmadığını, asıl önemli olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı hakkında sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam tarafından her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konuşma ya da meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam biçiminden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak anlamına gelir.*

  • 2. Hamur

İnsanın Anlam Arayışı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.