sadsad x
asdasd

İnsan ve Eser Vala Nurettin Va-Nu

Etkin Yayınevi

Selçuk Atay

39,00 TL
30,03 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
8,97 TL
İnsan ve Eser Vala Nurettin Va-Nu Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9789756391433
Kapak: Ciltsiz
Selçuk Atay
Selçuk Atay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İnsan ve Eser Vala Nurettin Va-Nu Kısa Özet

  *Üç genel bölümden oluşan bu çalışmada *Vâlâ Nurettin Vâ-Nû’nun Hayatı* başlığını taşıyan bölümde onun hayatını vakıf olabildiğimiz tüm ayrıntıları ile vermeye çalıştık. Nâzım Hikmet’in en yakın arkadaşı olan; Necip Fazıl’dan Sertellere, Yahya Kemal’den çeşitli gazete sahiplerine kadar pek çok ayrı uçtan insanla yakın arkadaşlıklar kurmuş olan Vâlâ Nurettin’in hayatına dair bilgilerin doğruluğunu sormanın yanında eksik kalan yerleri tamamlamaya gayret gösterdik.

  Çalışmamızın ikinci bölümünde ise Vâlâ Nurettin Vâ-Nû’nun edebî hayatını belirlemeye çalıştık. Pek çok edebî sahada kalem tecrübeleri yapan Vâ-Nû’nun dil üzerine düşüncelerini, hikâyeciliğini, piyes yazarlığını ve çevirmenliğine dair hususiyetleri burada belirlemeye çalıştık. Çalışmamızın üçüncü bölümünde ise Vâlâ Nurettin Vâ-Nû’nun yayımlanmış romanlarını bir bütün halinde ele alıp tahlil etmeye gayret gösterdik.

  Çalışmamız esnasında tetkiklerimizle ortaya çıkan belgeleri, hayatını ve edebî kişiliğini ayrıntılarıyla ortaya koymak için yaptığımız müracaatların cevaplarını, kızı ve damadı ile yapmış olduğumuz söyleşi metninin ise *ekler* adı altında tasnif ettik.*

  -Selçuk Atay

İnsan ve Eser Vala Nurettin Va-Nu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.