İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi

Doğu Kitabevi

Niyazi Kahveci

350,00 TL
248,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
101,50 TL
İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 992
ISBN: 9786052096031
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
Niyazi Kahveci
Niyazi Kahveci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi Kısa Özet

  Kur’an-ı Kerim’in surelerinin ve ayetlerinin, hadiseler veya olaylar sebebiyle ve onlara uygun olarak nazil olduğu gerçeğini bilmek gerekir. Fakat bu olayların hepsi, tamamen kaydedilerek bize kadar ulaşmış değildir. Ancak Sahabe tarafından bilinen ve hıfzedilebilen esbab-ı nüzul, bize kadar gelmiştir. Bazı ayetlerin, birden çok iniş sebe­bi vardır. Bazen bir sebep, birçok ayetin inişine sebep olabilmiştir. Fakat en önemli sebep, aynı olayların, farklı şe­killerde tekrar edilmesi gösterilebilir. İniş sebebi olmayan ayetler de çoktur. Bu durumda ayetin iniş sebebi, doğrudan doğruya aye­tin manasıdır. Yani o ayet, içerdiği anlamı anlatmak için inmiştir.

  Kitabımızın esas amacı, her müminin, Kur’an-ı Kerim’in anlamını, aracısız olarak bizzat kendisinin doğrudan öğrenebilme­sidir. Bu düşüncesiyle, her eğitim tabakasındaki Türkçe okuyu­cuya Allah’ın Kitabı’nı gereği gibi anlamasını sağlamaktır. Bu nedenle onun okunmasının cazip olmasını esas aldık. Kur’an-ı Kerim’i, roman okurken nasıl sıkılınmıyorsa, herkesin zevk­le okumasını sağlamayı hedefledik. Bu nedenle önce ayetlerin iniş olaylarını zikrettik ve ayetleri onların arasına serpiştirdik.
  Sureleri iniş sırasına göre ve ayetleri iniş sebepleri ile okuma­nın pek çok faydaları vardır. Öncelikle ayetlerin anla­mını anlamak ve onlara vakıf olmayı kolaylaştırır. İniş sebepleri bilinmedikçe hakiki manayı anlamak mümkün olamaz.

  İniş sırası ve sebeplerini bilmek, Kur’an’ın tarihi yönünden de çok önemlidir. Okuyucu, aynı zamanda Kur’an’ın indiği dö­nemdeki İslam Tarihi içerisinde bir gezinti yapacak, o dönemi ya­şayarak hissedecek ve onu vahyin geldiği atmosfere sokacaktır.

  Bir ihtiyaç boşluğunu doldurmak amacıyla haddimizi aşan böyle bir eseri vücuda getirmeye cüret etmiş bulunuyorum. Ha­talarımı Yüce Allah’ın bağışlamasını dilerim. Çalışmak bizden, başarı Yüce Allah’tandır

 • 1. Hamur

İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.