sadsad x
asdasd

Denizli Ladik İnançoğulları Beyliği

Çizgi Kitabevi Yayınları

İbrahim Balık

70,00 TL
56,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
14,00 TL
Denizli Ladik İnançoğulları Beyliği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786051967639
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
İbrahim Balık
İbrahim Balık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Denizli Ladik İnançoğulları Beyliği Kısa Özet

    Denizli`de İnançoğulları Beyliği ile temsil edilen Anadolu Beylikleri, Türkiye Selçuklu Devleti`nin dağılma sürecinde bu coğrafyanın hem siyasi hem de kültürel anlamda Türkleşmesine büyük katkı sağlamıştır. Selçuklular döneminde "Uç" olarak tabir edilen hattın önemli bir parçasını teşkil eden Denizli, gerek Selçuklu egemenliğine girişi sırasında gerekse sonraki yüzyıllarda çok hareketli bir dönem geçirmiştir. II. Haçlı Seferi, Miryokefalon Savaşı, III. Haçlı Seferi gibi Anadolu ve bölge tarihinde ciddi değişimler meydana getiren hadiselerde kilit bir rol üstlenmiştir.

    Beylikler döneminin henüz en başında ilk bağımsızlık adımı da Mehmed Bey vasıtasıyla bu bölgede atılmıştır. Bu ilk teşebbüs hem Mehmed Bey`in hem damadı Ali Bey`in hayatına mâl olmuş ise de şartların olgunlaşması ile Denizli`de, İnançoğulları (Lâdik) Beyliği`ne dönüşmüştür.

    Bu hareketli yapısına rağmen Denizli ve çevresinin Ortaçağı henüz ilmi düzeyde yeterince incelenememiştir. Anadolu tarihinde çok önemli gelişmelerin yaşandığı Denizli çevresinin fethinin yanı sıra, diğer beyliklere göre küçük ancak bölge coğrafyasına ve Anadolu`daki Türk kültürüne önemli katkı sağlayan İnançoğulları Beyliği, elinizdeki bu çalışma ile ilk kez bir kitap haline getirilerek Türk tarihinin hizmetine sunulmuştur.

  • 2. Hamur

Denizli Ladik İnançoğulları Beyliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.