sadsad x
asdasd

İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları - III

İsam Yayınları

Abdülkadir Özcan

90,00 TL
63,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
27,00 TL
İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları - III Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 260
ISBN: 9789753899277
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Abdülkadir Özcan
Abdülkadir Özcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları - III Kısa Özet

    Bir buçuk asır süren kuruluş döneminin ardından bir buçuk asır kadar da cihanşümul bir sayeset izleyerek genişleme ve yükseliş devri yaşayan Osmanlı Devleti , 16. yüzyıl sonlarından itibaren iç ve dış etkenlerle güç kaybetmeye başlamıştır. 17. yüzyıl ortalarında baba oğul Köprülüler`in idaresinde tamamen toparlanan Devleti-i Aliyye , Merzifonlu Kara Mustafa Paşa`nın Viyana`ya yönelik askeri hareketı ile başlayan ve Kurtal İttifak devletleriyle pek çok cephede yıllarca süren savaşlarda büyük topralkar kaybetmiştir.

    Karlofça Antlaşması`ndan sonra geleneksel kanun-ı kadim anlayışının dışında arayışlara başlanmıştır. 18. yüzyılın ilk çeyreğinde kaybedilen toprakların geri alınması için önce Rusya`ya , sonra da Venedik ve Avusturya`ya yönelik hamlelerden kalıcı sonuçlar alınamamıştır. Son başarılı Belgrad Antlaşmları ile başlayan uzun barış döneminde mevcudu muhafaza siyaseti ve askeri ıslahat girişimlerilye devlet eski gücüne kavuşturulmak istenmiş, fakat kalıcı başarılar bu sefer de elde edilememiştir.

    Bu kitap 1648 - 1757 yılları arasının askeri ve siyasi olayları 4.Mehmed , 2. Süleyman , 2. Ahmed , 2. Mustafa , 3.Ahmed , 1.Mahmut ve 3. Osman gibi yedi padişahın biyografileri çerçevesinde ele alınmaya çalışılmıştır.

  • 2. Hamur

İmparatorluk Çağının Osmanlı Sultanları - III Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.