sadsad x
asdasd

İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı

Kronik Kitap

İlber Ortaylı

95,00 TL
61,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,25 TL
İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9789752430365
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
İlber Ortaylı
İlber Ortaylı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı Kısa Özet

  Öncesiyle, Sonrasıyla, Detaylarıyla En Kritik Dönem: Tanzimat...

  *Osmanlı modernleşmesi otokratik bir modernleşmesidir, iç ve dış gelişmeler, hayatının son kırk yılında imparatorluğu bu otokratik modernleşmeden anayasal bir monarşiye kadar sürükledi, imparatorluk genç Cumhuriyete parlamento, siyasal parti kadroları, basın gibi siyasal kurumları miras bıraktı. Cumhuriyetin tabipleri, fen adamları hukukçu, tarihçi ve filologları son devrin Osmanlı aydın kadrolarından çıktı. Cumhuriyet ilk anda eğitim sistemini, üniversiteyi, yönetim örgütünü, mali sistemini imparatorluktan miras aldı. Cumhuriyet devrimcileri bir orta çağ toplumuyla değil, son asrını modernleşme sancıları ile geçiren imparatorluğun kalıntısı bir toplumla yola çıktılar. Cumhuriyetin radikalizmini kamçılayan öğelerden biri de yeterince radikal olamayan Osmanlı modernleşmesidir.

  Bugünkü Türkiye’nin siyasal-sosyal kurumlarındaki sağlamlık ve zaafın bilinmesi, son devir Osmanlı modernleşme tarihini iyi anlamakla mümkündür.

  19. yüzyıl bütün Osmanlı camiasının en hareketli, en sancılı, yorucu, uzun bir asrıdır; geleceği hazırlayan en önemli olaylar ve kurumlar bu asrın tarihini oluşturur.*

  İlber Ortaylı

  19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu`nda modernleşme sürecini, siyasi, toplumsal ve kültürel değişiklikleri ele alan İlber Ortaylı`nın başyapıtı gözden geçirilmiş baskısıyla Kronik Kitap`ta. Arapça, Almanca, Yunanca gibi birçok dile çevrilen kitap son dönem Osmanlı modernleşme tarihini ele alıyor.

 • 2. Hamur

İmparatorluğun En Uzun Yüzyılı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.