İmdat! Çıkarın Beni Buradan

Tudem Yayınları

Salah Naoura

99,00 TL
74,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
24,75 TL
İmdat! Çıkarın Beni Buradan Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059667005
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Salah Naoura
Salah Naoura
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İmdat! Çıkarın Beni Buradan Kısa Özet

  Bazı ailelerin tuhaf alışkanlıkları vardır. Her cuma günü ketçaplı balık köftesi yemek ya da yüz yüze konuşmak yerine telefonlaşmayı tercih etmek gibi. Kazma Ailesinin tuhaf alışkanlığı ise çukur kazmak. Derin çukurlar. Öyle ki, evlerinin arka bahçesi çukurlardan geçilmiyor. Üstelik bu durum, ailenin en küçük ferdi Henrik’in gece karanlıkta evlerinin bahçesinde dolaşırken aniden bir çukura düşmesine varacak kadar vahim bir hâl almış boyutta. Çukurda debelenip çaresizce *İmdaaaat! Çıkarın beni buradan!* diye yardım isterken Henrik`in aklından tek bir soru geçiyor: Acaba düştüğü bu çukuru kim kazmış olabilir?..

  Henrik`in yaşadığı esrarengiz olayı açığa kavuşturabilmek için filmi biraz geriye sarmak gerekebilir. O zaman Cordula Nine’yle tanışma vaktiniz gelmiş demektir.

  Ananasgiller yetiştirmekle meşgul bir annesi, model trenlerinden vazgeçemeyen bir babası ve ünlü bir pop şarkıcısıyla evlenme hayalleri kuran bir kız kardeşi olan on yaşındaki Henrik Kazma’nın hayatı, ansızın kapılarında bitiveren bir misafir yüzünden fena halde hareketlenmeye başlar. Zihni *azıcık* karışık olduğu için uzun yıllar evden uzakta yaşayan Cordula Nine geri dönmüştür. Peki, ev ahalisinin daha önce hiç tanışma fırsatı bulamadığı bu ninenin zihni gerçekten söylendiği gibi karışık mıdır? Eğer karışık değilse, etrafa fısıldadığı ve neredeyse tüm kasaba halkının peşine düşmesine sebep olduğu kayıp hazine efsanesi gerçek midir? O zaman ne duruyorsunuz!? Bir kazma da siz vursanıza Henrik’lerin arka bahçesine? Bakalım yıllardır toprağın altında saklı kalan gizli hazinenin yerini ilk kim keşfedecek?..

  Çocukların gündelik yaşamındaki karmaşaları, renkli karakterler ve kurgularla eğlenceli birer serüvene dönüştüren Alman Gençlik Edebiyatı Ödüllü Salah Naoura ilk kez Türkçe’de. İmdat! Çıkarın Beni Buradan, aile içi iletişim sorunlarını, kendini değersiz gören bir çocuğun kaygılarını, yaşlandığı için kenara itildiğini hisseden bir büyükannenin duygularını güçlü bir mizahi üslupla ele alan, dikkat çekici bir roman.

 • 1. Hamur

İmdat! Çıkarın Beni Buradan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.