90,00 TL
63,90 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
26,10 TL
İman Nedir? Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 204
ISBN: 3990000013164
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2009
Ebulfazl Kocadağ
Ebulfazl Kocadağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İman Nedir? Kısa Özet

  İman... Bazen dört harfli dini ve basit bir kavram olarak gördüğümüz bu mesele üzerinde bazı mezhep ve fırkalar ötelerden beri tartışmış, birbirlerini tekfir etmiş, hatta basit gibi görülen bu tartışmalar neticesinde kan dökmeyi dahi reva görmüşlerdir.

  Namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek vb. kavramlar iman göstergesi olarak görülse de, bu amelleri yerine getiren bazı insanların (Hariciler gibi) nice korkunç cinayetlere karıştığı göz önüne getirildiğinde "iman" konusunun aslında tam olarak bilinmediğini bir kez daha gündeme getirmektedir.

  Bir dönemler alimler arasında "İman nedir, ne değildir; imanda artma-azalma olur mu; günahkarlar işledikleri günahlar yüzünden imandan çıkmış olurlar mı?" gibi mevzular asırlara yansıyan uzun soluklu tartışmalara neden olmuş, hatta bu konulardaki görüş ayrılığı yüzünden farklı ekoller ortaya çıkmıştır.

  Bu kitapta çeşitli din ve mezheplerin iman hakkındaki yorumlarına yer verilmiş, son yüzyılın önde gelen Şii alimlerinden Merhum Allame Tabatabanin bu alandaki yorumlarıyla iman konusu detaylı bir şekilde analiz edilmiştir.

 • 2. Hamur

İman Nedir? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.