350,00 TL
234,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
115,50 TL
İmam Ali`nin Yarenleri Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9786058232808
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Cafer Subhani
Cafer Subhani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İmam Ali`nin Yarenleri Kısa Özet

    Bu kitapta Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’in (Allah’ın selamı Ona ve Ehl-i Beyt’ine olsun) ashabından ve kendisinden sonra Müminlerin Emir’i İmam Ali’ye gönülden bağlanmış olan yarenlerinin bir kısmının hayatı samimi bir şekilde açıklanarak onların baskı, zorluk, fedakârlık, yiğitlik, cesaret, ihlas, hizmet ve sorumluluk dolu, hayatları kaleme alınmıştır. Bu kitapta belki de şuana kadar adını hiç duymadığınız ve tarihteki rolü bilinmeyen çok değerli İmam Ali yarenleri aktarılmıştır.

    Bazı kitaplarda yanlış ve çarpıtılan eksiklikler dikkate alınarak imkân ölçüsünde konuların senetli olarak ve birinci İslami kaynaklardan nakledilmesine büyük dikkat gösterilmiştir. Olaylar günümüz yazarlığının ruhuna uygun düşecek bir şekilde analiz edilip yorumlanmıştır; ayrıca sağlam ve güvenilir olmayan konuların nakledilmesinden uzak durulmuştur.

    Bu yüce şahsiyetlerin simalarını ortaya koyarak söz söyleyenlere, yazı yazanlara ve özellikle de günümüzün İslam Tarihine, İslami olay ve vakıaların açıklanmasına susamış olan temiz ve pak gönüllere hatalardan arındırılmış bir hizmet sunulmaya çalışılmıştır.

  • 2. Hamur

İmam Ali`nin Yarenleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.