sadsad x
asdasd
34,00 TL
24,48 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
9,52 TL
İlk Aşk Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 172
ISBN: 9786053422013
Kapak: Ciltsiz
İvan Sergeyeviç Turgenyev
İvan Sergeyeviç Turgenyev
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İlk Aşk Kısa Özet

  *İlk Aşk*ın yazarı Turgenyev , sadece Rusya’nın değil, Dünyanın ölümsüz yazarları arasında yer almaktadır. Bu romanının kahramanı Vladimir’de kendisinden başkası değildir. Ailesi ile on altı yaşlarında yaşamış olduğu duyguları içtenlikle anlatmak için 42 yaşlarında *İlk Aşk*ı kaleme almıştır.

  Geride bıraktığı o yıllardaki hislerini şöyle dillendirir: *Ey, kısa ömürlü fırtınalar, gönülden gönüle çağlayan sesler, tertemiz bağlantılar, duygulu, düş dolu ruhlar... İlk Sevginin, ilk aşkın benliği saran sevinci! Siz nerdesiniz, nerdesiniz?

  Turgenyev’in yaşadığı *İlk Aşk*ta, rakip olarak karşısına maalesef beklenmedik bir kader çizgisiyle öz babası çıkmıştır. Ne var ki, babası oğlunun yoğrulmakta olduğu o duygularından habersizdir... Yazarın yenilgiyle son bulan ve karmaşık hislerle yüklü o anıları, daha sonraki yaşamın da onu derinden etkilemiştir.Bu eserle birlikte, Karamzin’in *Tüm Rusların ta okul sıralarında öğrendiği, yaşanmış, gerçek hayattan alınmış *Talihsiz Liza* adlı hikâyesine de yer verdik. Bu hikâye, tüm Rus halkının üzerinde öylesine tesir bırakmış ki, hatırası halen bugün dahi canlı tutulmaktadır.

  Karamzşn, Liza’nın saf aşkını ve hazin sonunu, okuyucuları hemen etkileyecek bir biçimde, duygu dolu, nefis doğa tasvirleri ile bezenmiş bir anlatımla işlemiştir. *İlk Aşk* ve *Talihsiz Liza*, diplomat-yazar Alhan Altan Araslı tarafından Rusça aslından çevrilmiştir. Kitapta, ayrıca, Araslı’nın, Turgenyev ve Karamzin’in eserleri üzerine yaptığı bir incelemeye de yer verilmiştir.

İlk Aşk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.