sadsad x
asdasd
18,40 TL
12,88 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
5,52 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İleri Yaşlarda Depresyon Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786059275590
Kapak: Ciltsiz
Deborah Serani
Deborah Serani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İleri Yaşlarda Depresyon Kısa Özet

    65 yaş ve üstü kadınlar ve erkekler olarak tanımlanan geriatrik nüfus dünyanın en hızlı genişleyen nüfusudur. Gerontoloji, insanlardaki yaşlanma sürecinin incelenmesi, bu nüfusun fiziksel, duygusal ve sosyal gereksinimleri hakkında bilgi verirken, yaşlanmanın zihinsel sağlığa etkilerine çok az dikkat edildi ve genellikle tedavi edilebilir bozuklukların tamamı gözden kaçırıldı. Depresyon, herhangi bir yaş grubunda önde gelen zihinsel bozukluklardan biridir, ancak yaşlılar arasında genellikle yaşlanmanın normal bir parçası olarak görüldü. Depresyon hangi yaşta olursa olsun dikkat ve tedavi gerektirir.

    Hasta kişiler, aileler ve bakıcılar için baş ucu kitabı olan bu eser okuyucuları ileri yaşlarda gelişen depresyon ile tanıştırıyor. Eser, hem genç yaşlarda hem de ileri yaşlarda tanı almış hastaları inceliyor ve belirtileri, tanı sürecini, alternatif ve bütüncül yaklaşımları da dahil ederek tedavi seçeneklerini, ve hafif, orta düzeyli ya da ciddi depresyon yaşayanların uzun süreli bakımları hakkında bilgi veriyor.

    Eser, gerçek vaka incelemeleri ile depresyonun girebileceği birçok şekli sergiliyor, ve Dr. Serani, hastalara, ailelerine ve bakıcılarına pratik önerilerin dışında merhametli bir dil sunuyor. Eserde kapsamlı bir kaynak bölümü oluşturuyor. İleri yaşlarda depresyon ile mücadele eden kişiler ve sevenleri ikinci baharda depresyon ile yaşamın bu önemli rehberini okumak isteyeceklerdir.

İleri Yaşlarda Depresyon Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.