sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
BU YAZARIN ESERLERİ
Toplam 87 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 87 ürün görüntüleniyor.

İlber Ortaylı Kitapları Hangileri

1947 yılında dünyaya gelen İlber Ortaylı aslında bir Türk Tarih profesörüdür.  Kırım tatarı bir ailenin çocuğu olarak Bregenz’de dünyaya geldi. Ankara Üniversitesinde Siyasal Bilgiler Fakültesi bölümünden mezun olurken aynı zamanda yine Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden Tarih bölümünden mezun oldu. Öğrenim hayatına devam etme kararı alan İlber Ortaylı Viyana Üniversitesinde Slavistik ve Orientalistik bölümlerlerinden de mezun olmayı başardı. Tanzimat Sonrası Mahalli İdareler isimli tezi sonucunda doktorluk unvanını kazanan yazarımız Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu adlı tezi ile de Doçent’lik unvanını alarak 1989 yılı itibari ile profesörlük hayatına başlamış oldu. İlber Ortaylı Kitapları hakkında hayatına bakıldığı zaman az çok konuları ya da neleri konu aldığı tahmin edilebilir.

 İlber Ortaylının Günümüzde Yayınlanan Kitapları

 İlber Ortaylı kitapları genel anlamda kendi biyografisinden, Türk tarihinden ve gezdiği yerlere ait seyahatnamelerden oluşmaktadır. İlber Ortaylı kitapları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bunların dışında satışta olan birkaç kitabı hakkında bilgilendirme yapmak için bizler de sizlerle paylaşacağız.

 İlber Ortaylıyı Tanımak kitabında, kitabın isminden de anlaşılacağı üzere kendisinden ve hayatından bahsettiği yorumunu getirebiliriz. Fakat kitabı okuduğunuz zaman kendi ağzından anlattığı hikâyesinden yola çıkılarak bilmediğimiz birçok düşüncesine tanıklık edeceğinizi, bilmediğiniz birçok özelliğini öğreneceğinizi söyleyebiliriz.

  • İlber Ortaylı Seti dört farklı kitaptan oluşmuştur. Her kitabında Türk tarihinin farklı zaman dilimlerini ele almış ve incelemiştir. İlk kitabında Türklerin Tarihi 1- Orta Asya’nın Bozkırlarından Avrupa’nın Kapılarına olmak üzere Türklerin Orta Asya zamanlarından başlayarak Avrupa’ya sahip olması arasında geçen zamanı konu edinmiştir. İkinci kitabında yine Türklerin Orta Asya zamanlarından Avrupa’nın kapılarına değil içine girmesi ve bu bölgeleri ele geçirmesi hakkında konular işlemiştir. Üçüncü kitabında yakın tarihe ait olaylar hakkında yazan yazarımız son kitabını da Eski Dünya Seyahatnamesi olarak ele almıştır.
Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.