200,00 TL
142,00 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
58,00 TL
İkinci Yeni Şiir Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9789944061100
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 35 adet satılmıştır.
Mehmet H. Doğan
Mehmet H. Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • İkinci Yeni Şiir Kısa Özet

    Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin çok önemli dönemsel kırılmalarından biri olan İkinci Yeni, önceleri birbirlerinden habersiz bazı şairlerin ortak şiir verimleriyle yazmaları sonucu ortaya çıkmıştır. İmgesellik, sözcüklerin anlamsal ve yapısal değiştirimlere uğratılması, dilin doğal akışının sarsılması, sıradan olanın ve sokak dilinin sorgulanması gibi özelliklerin bağımsız şairler elinde buluşma noktaları oluşturması bu hareketin bütünlük kazanmasında etken olmuştur.

    İkinci Yeni şairleri, yalnızca şiir yazmakla kalmamış yazdıkları şiir üzerine konuşmuş, yazılar yazmış şairlerdir. Elinizdeki kitapta hem İkinci Yeni hareketini meydana getiren şairlerin yazılarına ve şiirlerine hem de başka şairlerin, eleştirmenlerin tanıklıklarına yer verilmiştir. Buradaki amaç, İkinci Yeni`nin hangi açılardan nasıl göründüğünü ve bu görüntüyü sağlayan şiirlerin verdiği fotoğrafı olabildiğince net biçimde ortaya koymaktır.

    Türk şiir eleştirisinin önemli kalemlerinden Mehmet H. Doğan`ın bu çalışmasında İkinci Yeni`nin hem ayrıntılı bir haritasını bulacak, hem de bu şiirin gelişme seyrini yakından izleyebileceksiniz.

  • 2. Hamur

İkinci Yeni Şiir Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.