sadsad x
asdasd

İkinci Adamın Manevi Dünyası

Doğu Kitabevi

Semih Kalkanoğlu

77,00 TL
53,90 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
23,10 TL
İkinci Adamın Manevi Dünyası Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyografi Kitapl
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786257089018
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Semih Kalkanoğlu
Semih Kalkanoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İkinci Adamın Manevi Dünyası Kısa Özet

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda Mustafa Kemal Ata­türk’ün en yakınında bulunan ve Çağdaş Laik bir devletin temellerinin atılmasında ödünsüz ve bilgiye dayalı en büyük yardımcısı, destekçisi Mustafa İsmet İnönü’dür.
  Atatürk Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken, *sosyal ya­şamı* ilgilendiren bu konuları din dışına almış, kişilerin İnanç ve İbadet haklarına ise kesinlikle bir engelleme, yasaklama getirme­miştir.

  Atatürk’ün bu konuda *ne ki akla uygundur o dine de uygun­dur* deyişi önemlidir. İslâm Dini’nin temelde *akli* uyduğunu anlatmak istemiştir.

  Bu araştırmada, bir noktanın, çalışmanın temel özelliğini oluşturduğu görülecektir. Görüşme yaptığım ve bu konu ile ilgili pek çok kişinin de teyid ettiği üzere; laiklik olayına yalnızca din ve inanç çerçevesinde baktığımızda, laikliğin, Türkiye açısından anlamını ve önemini tam olarak verememekteyiz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti`nin temelindeki tek ve en önemli ilke madem ki laiklik, o halde; tüm devrimlerin de temeli laiklik olmaktadır.

  İsmet İnönü de dinsel inanç ve ibadet konusunda her tür bilgi­ye ve uygulamaya sahipti; ama her *laik* yurttaş gibi, bunu herkese göstermek amaçlı bir etkinlik içinde hiçbir zaman olmamıştı.

  İşte tüm bu nedenlerle, kitabın içeriğine uygun tanımlamanın, *İkinci Adamın Manevi Dünyası* olduğunu düşündüm. Takdir okur­larındır.

 • 2. Hamur

İkinci Adamın Manevi Dünyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.