sadsad x
asdasd

İki Sure Örnek Eğitmen Örnek İnsan

el-Mustafa Yayınları
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İki Sure Örnek Eğitmen Örnek İnsan Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 223
ISBN: 9786056458712
Kapak: Ciltsiz
Cafer Subhani
Cafer Subhani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Sure Örnek Eğitmen Örnek İnsan Kısa Özet

  Yüce Allah'ın Kur'an'ı Peygamber'ine (s.a.a) göndermesindeki en büyük gaye insanı insan yapmak ve onu hakiki anlamda kemaline ulaştırmaktır. Bu eğitim hedefi doğrultusunda iki sure çok büyük önem taşımaktadır. Bunlardan biri Lokman Suresi de Hucurat Suresidir.

  Lokman Suresini okuduğumuzda, karşımıza bambaşka bir Lokman tasviri çıkar. Surede, Lokman'ın oğluna, oğlunun şahsında tüm insanlara verdiği öğütler, bizim Lokman tasvirimizin ne kadar, dar ne denli sığ ve maddi kaldığını ispat eder mahiyettedir.

  Bu kitapta konu edilen bir diğer sure ise; Hucurat Suredir. "Bütün ayetleri doğrudan sosyal hayata bakan sure hangisidir?" denilse hiç şüphesiz verilecek cevap Hucurat suresidir. Bu sure, ilk ayetinden son ayetine kadar, toplumsal hayatı yaralayan ve zehirleyen afaki ve enfüsi marazlara karşı kutsi ilaçlar sunmakta; bilvesile, müminin kuşanması gereken zihin ve ruh halini ders vermektedir.

  Alaycılık, düşmanlık, suizan, tecessüs, gıybet, milliyetçilik gibi sosyal  hayatı mahveden haller karşı reçeteler sunan bir surenin, "Mü'minler ancak kardeştirler" mealindeki ayetin içinde bulunduğu sure olması da manidardır.

İki Sure Örnek Eğitmen Örnek İnsan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.