sadsad x
asdasd
40,00 TL
34,80 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,20 TL
İki Çınar Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 9786057654397
Kapak: Ciltsiz
Yakup Ömeroğlu
Yakup Ömeroğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Çınar Kısa Özet

  "…*vatan kurtarma yılları* dolayısıyla bir geç kalmışlık söz konusu. Ama olsun, Türk hikâyeciliğinde bir kutup olan ve Türkçede izlenimci akımın yani Çehov tarzı hikâyeciliğin temsilcisi olan Memduh Şevket Esendal da yazmaya geç başlamıştı fakat en velut hikâyecilerimizden oldu. Bu ilk kitabında okuduğumuz örnekleriyle Yakup Ömeroğlu da çok başarılı…"

  Ali Akbaş / Kardeş Kalemler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni-Şair

  "…bu hikâyeleri okudukça Yakup Beyin ne kadar hassas, hatta gevrek olduğunu bir daha gördüm. Yalnız çok hassas gözlemci, çok ciddi kalem adamı böyle ilgi çekici eserleri yazabilir…"

  ANAR / Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı

  Yakup Ömeroğlu, hikâyelerini yazarken kelime israfından çekinmekle kalmamış kelimeleri titiz bir işçilikle ve en zengin anlamlarıyla cümlelerine yerleştirmiştir. Bu nedenle onun hikâyelerinde satırlar kadar satır araları da söyledikleri kadar çağrıştırdıkları da önemlidir. Onun hikâyelerini okurken Türk dünyasının kültürel derinliklerine doğru yol alacaksınız. Unuttuklarınızı; çocukluk ve gençlik yıllarınızın güzelliklerini, çılgınlıklarını bazen sevinçle, bazen hüzünle hatırlayacaksınız. Ömeroğlu’nun hikâyelerini okurken mutlaka kendinizle yüz yüze gelecek, düşüneceksiniz.

  Osman Çeviksoy / Yazar

  "…Ben Yakup Beyin hikâyelerinde onun bu işe, yazmağa özel bir ayin gibi yaklaştığını görüyorum. Belki bu yüzdendir ki, hikayeler sanki bir poem, bir şiir etkisi bırakıyor…"

  Reşad Mecid / Azerbaycan Yazarlar Birliği Genel Sekreteri

İki Çınar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.