İhya-u Ulumi`d-Din - 8 Cilt Takım Küçük Boy

Çelik Yayınevi

İmam-ı Gazali

1.900,00 TL
1.273,00 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
627,00 TL
İhya-u Ulumi`d-Din - 8 Cilt Takım Küçük Boy Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 6548
ISBN: 9786059844543
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 102 adet satılmıştır.
İmam-ı Gazali
İmam-ı Gazali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İhya-u Ulumi`d-Din - 8 Cilt Takım Küçük Boy Kısa Özet

  İmam-ı Gazali, insanlık tarihinde nev’i şahsına münhasır büyük bir İslam mütefekkiridir. En mühim eseri de hiç şüphesiz ki İhya-u Ulumi’d-Din’dir. Çünkü İslam tarihinde, ne şarkta ne de garpta bu mevzuda böyle bir eser yazılmamıştır. Gazâli hazretleri iki yönden yenilenmeye girişmiştir:

  a. Felsefeyi tenkid etmek,
  b. Kelam ilmini yeni bir tarzda arzetmek.

  Hazretin ikinci cephesini *İHYA* adlı eseri temsil etmektedir. Zira ‘İHYA’ müslümanların hayatını derinden etkileyen İslami kaynakların başında gelir. Alimler ve tedkikciler onu çokça övmektedir. Örneğin; hadis hafızı imam Zeyneddin Ebul-Fazl el-Iraki [806 Milad.] *İHYA* hakkında şunları söyler: *O İslâmî kitapların büyüklerindendir.*

  Gazali’nin muasırı ve İmamı Haremeyn’in talebesi Şeyh Abdul-Gafır El-Farisî: *İHYA, Gazali’nin eşsiz eserlerindendir,* der. Şeyh Ebu-Muhammed el-Kazerunî: *Eğer bütün ilimler yok olsa, hepsi İHYA’dan çıkabilir.* der. İmam Nevevî hazretleri *İHYA* yı çok beğenir ve onu son derece takdir ederdi. Bu ve benzer sözlerin mübalağadan ibaret olduğunu farzetsek bile yine de bunlar en azından halkın bu kitabın tesirinde kaldığına delalet eder. Ayrıca alimlerin onu mütalaa ettiğinin delilidir.

 • 1. Hamur

İhya-u Ulumi`d-Din - 8 Cilt Takım Küçük Boy Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.