sadsad x
asdasd

İdmancı Ruhlar : Futbol Tarihimizİn Klasik Devreleri 1923-1952 - Türkiye Futbol Tarihi 2. Cilt

İletişim Yayınevi

Mehmet Yüce

63,00 TL
42,84 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
20,16 TL
Alışveriş Listeme Ekle
İdmancı Ruhlar : Futbol Tarihimizİn Klasik Devreleri 1923-1952 - Türkiye Futbol Tarihi 2. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9789750516955
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Yüce
Mehmet Yüce
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İdmancı Ruhlar : Futbol Tarihimizİn Klasik Devreleri 1923-1952 - Türkiye Futbol Tarihi 2. Cilt Kısa Özet

    "Fakat hayret, birden Galatasaraylılar canlanıyor. Akın akın üstüne. Fener’de ise fazla bir emniyet ve lüzumsuz bir gurur var Muslih uzaktan bir kafa darbesiyle ikinci sayıyı kaleye sokunca Galatasaray’da ümit fazlalaştı. Zaten Galatasaray’ın canlanmasına mukâbil Fener’de umûmî bir atalet gözüküyor... İşte yavaş yavaş harikayı yaratan, gayr-i kâbili mümkün kılan sarı kırmızılılar üçüncüyü ve beraberlik sayısını kaydedince Fener tehlikeyi anladı Fakat aynı paniğe şimdi onlar uğramışlardı. Galatasaray ise hâlâ hücumda ve hattâ bir şut direğe çarpıyor ve Fener’i galip muvaffakiyetten mağlup dereceye düşürmeye ramak kalıyor."

    Mehmet Yüce, Türkiye futbol tarihini özgün kaynaklara inerek yeniden yazdığı çalışmasının ikinci cildinde, 1923-1952 dönemini ele alıyor: Cumhuriyetin ilanından, profesyonelliğin resmen başlayışına kadar. İstanbul’un büyük üçlüsüne ve İstanbul turnuvalarına takılmıyor sadece kitap, sadece Ankara ve İzmir’e de bakmakla kalmıyor, Türkiye’nin bütün taşralarındaki futbol meşgalesine mutlaka göz atıyor.

    Çamurlu, tozlu sahalara; her an yıkılacak gibi duran, zaman zaman çöken ahşap tribünlere; bazen neşeli, şakacı hattâ alaycı olan, bazen de kızıp en yakası açılmadık küfürleri dahi etmekten çekinmeyen, kulüplerinin rengine âşık hararetli taraftarlara, muhabbetli bir seyahat.

İdmancı Ruhlar : Futbol Tarihimizİn Klasik Devreleri 1923-1952 - Türkiye Futbol Tarihi 2. Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.