sadsad x
asdasd

İbn Haldun Umranında Osmanlı Devleti`nin Kuruluşu

Lotus Yayın Grubu

Altan Çetin

39,00 TL
31,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
7,80 TL
İbn Haldun Umranında Osmanlı Devleti`nin Kuruluşu Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 162
ISBN: 9789756665879
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Altan Çetin
Altan Çetin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İbn Haldun Umranında Osmanlı Devleti`nin Kuruluşu Kısa Özet

  Osmanlı Devleti’nin kuruluşu hakkında pek çok yaklaşım ortaya konulmuştur. Lakin bunlar olaylar içinden bir kuruluş analizi dizayn etmenin ötesinde kuruluşu izah eden ana yapıyı bazı doğru temaslar olmakla beraber vuzuhuyla izah edememişler ve bu sebeple tartışma sürüp gitmiştir. Kaynak yetersizliği ve var olan kaynakların kuruluştan sonraki asırlara ait olmaları gibi sorunlar var olanı tespit etmekte güçlükler çıkarmış ve ilim dünyası bu fevkalade ehemmiyetli konunun çevresinde dolaşıp durmuştur.

  Kaynak noksanlığı kadar konuya izah getirecek yerli bir teori eksikliği ve olup bitenin nasılını değil de niçinini anlatan kaynaklardan yoksun olunması var olan olayları var eden dinamikleri anlamamızı güçleştirmiştir.
  Osmanlı Devleti’nin kuruluşu meselesinde bugüne kadar İbn Haldun’un yaklaşımlarının gözden kaçırılmış olması, tıpkı Selçuklularda olduğu gibi, bu hayati süreçlerin daha derinlikli olarak anlaşılmamasının bir sebebi olmuştur.

  İbn Haldun Umranında Osmanlı Devleti’nin Kuruluşu adlı bu çalışma, İbn Haldun umranında, Türk tarihinin en önemli kuruluş ve inşa dönemlerinin bir teorik tutarlılığa ve izah zeminine kavuşturulabileceğini göstermenin naçiz bir teşebbüsüdür.

 • 2. Hamur

İbn Haldun Umranında Osmanlı Devleti`nin Kuruluşu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.