Hz. Peygamber’in Günlük Hayatı 2 Hane-i Saadet

İnkılab Yayınları

Fatımatüz Zehra Kamacı

350,00 TL
248,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
101,50 TL
Hz. Peygamber’in Günlük Hayatı 2 Hane-i Saadet Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi ve Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786059555449
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 20 adet satılmıştır.
Fatımatüz Zehra Kamacı
Fatımatüz Zehra Kamacı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hz. Peygamber’in Günlük Hayatı 2 Hane-i Saadet Kısa Özet

  Hane-i saadet, Hz. Peygamber’in Mescid-i Nebevî’nin inşasıyla eş zamanlı olarak eşleri ve kızları için mescid içinde ve çevresinde inşâ ettirdiği odalardır. Bu mekânlar hiç şüphesiz Hz. Peygamber’in Medine’deki günlük hayatının merkezinde yer almaktadır.

  Mescid-i Nebevî’de zamanının büyük çoğunluğunu ashâbına ayıran ve tebliğ faaliyetleri ile oldukça yoğun bir gündemi olan Hz. Peygamber’in, evinde bir nebze dahi olsa günlük hayatın yoğunluğunu dışarıda bıraktığı, tabiî ihtiyaçlarını karşılayıp istirahat ettiği gözlenmektedir.
  Diğer yandan Resûlullah’ın tebliğ faaliyetleri hâne-i saâdet odalarında da devam etmiş, Hz. Peygamber gerek hanımlarıyla münasebetleri esnasında gerekse misafirlerini ağırlarken söz, fiil ve takrirleriyle bu vazifeyi yerine getirmiştir.

  Hz. Peygamber’in hâne-i saâdetteki günlük hayatını ele alan bu çalışmada, Resûlullah’ın zevcelerine ait odalarda geçtiği açıkça belirtilen rivayetler ile ümmehâtü’l-mü’minînden, misafirlerinden yahut onların hücrelerdeki hâlini tasvir eden kadın sahâbîlerden gelen rivayetler esas alınmıştır.

  Konu, hâne-i saâdet odaları, Resûlullah’ın ev hâli, ibadet hayatı, aile fertleri ve misafirleriyle münasebetleri ana başlıkları altında incelenmiştir.

 • 1. Hamur

Hz. Peygamber’in Günlük Hayatı 2 Hane-i Saadet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.