Hz. Peygamber S.A.V.`in Hayatı

Çelik Yayınevi

İbn Kesir

390,00 TL
253,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
136,50 TL
Hz. Peygamber S.A.V.`in Hayatı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 816
ISBN: 9786055094348
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
satis-icon
Satış Rakamları 240 adet satılmıştır.
İbn Kesir
İbn Kesir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hz. Peygamber S.A.V.`in Hayatı Kısa Özet

  *Tarih, peygamberlerin sonuncusu Hz. Muhammed (s.a.v)’ in hayatının ayrıntılarından söz ettiği kadar, dünyada yaşamış hiçbir büyük kişinin hayatından bahsetmemiştir’’ dersek, gerçeği söylemiş oluruz.
  Bu konudaki en önemli kitaplardan biri; tarih, tefsir ve hadis alanında geniş bir bilgi ve doğru görüş sahibi olan, Hz. Peygamber (s.a.v)’in hayatını ele alan ve kendisine özgü bir üslupla anlatan Hafız İbn Kesîr’in *el-Bidâye ve’n-Nihâye* adlı kitabından derlenmiş olan *es-Siyretu’n-Nebeviyye*, diğer bir adıyla *Sîret-i İbn Kesîr* adlı eseridir.

  Hafız İbn Kesîr, bu kitabında Hz. Peygamber (s.a.v)’in genel ve özel işlerini; her Müslümanın bilmesi ve araştırması gereken konulardan, karşılaştığı olaylardan ve ele aldığı işlerden bazen detaylı ve bazen de kısa bir şekilde söz eder. Kaynak olarak verdiği tarihî olayları ve konuyla ilgili hadisleri sağlamlık bakımından bütün boyutlarıyla kuşatarak ele alır.

  Hafız İbn Kesîr’in bu kitabında ortaya koyduğu yöntem; Allah Teâlâ’nın ona bahşetmiş olduğu bir lütfudur. Tarihî olaylara İslâmî yorum getirilmesinde ve tarihin yorumunda, İslâmî düşüncenin önemli ilkelerine temas ederek, İslâm Tarihi’nin araştırılmasında hadisçilerin metodundan nasıl yararlandığını ortaya koyuyor. Neticede de; tarihî rivayetlere, hadisçilerin ölçülerini uygulayarak elde edilen sonuçlara temas ediyor. Böylece gerek konu ve gerekse usûl bakımından takdire layık bir çalışma ortaya çıkmıştır.

 • 2. Hamur

Hz. Peygamber S.A.V.`in Hayatı Hakkında Yorumlar