sadsad x
asdasd

Hz. Musa İle Yürümek

Hayykitap

Necmettin Şahinler

35,00 TL
20,65 TL
%41 indirim
Kazancınız
:
14,35 TL
Hz. Musa İle Yürümek Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786057674142
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Necmettin Şahinler
Necmettin Şahinler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hz. Musa İle Yürümek Kısa Özet

    Varolmak sürekli yürümektir. Ne duran bir şey var, ne de işi bitip hikayesi noktalanmış bir oluş. Her an yeni bir söz söylenmede, her an yeni bir evren oluşmada. Bir sürekli oluş, bir durmaz dinlenmez yürüyüş içindeyiz.

    Hakikate giden yol *kıldan ince, kılıçtan keskindir* derler. Bu nedenle yolun niteliği ve niceliği bilinirse ve ona göre nasıl yürümek gerektiği önceden öğrenilirse güçlükler bir ölçüde göğüslenebilir. Bunun için de geçmişte hakîkat arayıcılarının olmuş bitmiş tecrübelerini gönül ışığında değerlendirmek ve onlardan alınan hızla şimdi’den geleceğe yönelmek gerekir.

    İşte Hz. Musa’nın yürüyüşü bir anlamda gerçeği arayanların yürüyüşüdür. *Hz. Musa ile yürümek* gerçeğe yürümektir. Her peygamber, bir ayet, bir iz, bir işaret, bir tavır olarak hakikatin belli bir vechesine ışık tutmuştur. Kur’an bu sonsuzu aydınlatan ışıklardan aydınlanmamızı istiyor. Hz. Musa`nın yolculuğu hepimizin yolculuğudur. Zamanla yolcular/isimler değişse de yeryüzü sahnesinde görebilmeyi başaranlar için yolculuk devam etmektedir. Uzun yolculuklara bile ufak adımlarla başlanır. Bu kitap Musa ile Hızır’ın arkadaşlığından yola çıkarak *İlm-i Ledün* yolcularına küçük bir adımla eşlik etmektedir.

  • 2. Hamur

Hz. Musa İle Yürümek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.