Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti

İz Yayıncılık

Yavuz Köktaş

336,00 TL
235,20 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
100,80 TL
Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti Hakkında Bilgiler
Türü: İslami ve Tasavvuf Kitaplar
Sayfa Sayısı: 631
ISBN: 9786053261728
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 7 adet satılmıştır.
Yavuz Köktaş
Yavuz Köktaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti Kısa Özet

    Bugün Peygamberimizin Allah tarafından tesis edilen otorite, gitgide zayıflatılmaya çalışılmaktadır. Bu zayıflatma operasyonu da maalesef müslümanlar eliyle gerçekleşmektedir. Dün her yönüyle "Kur`an ve sünnete dönüş"ü savunan bazı radikal tipler günümüzde "sadece Kur`an" deyip sünnet kaynağını bulanıklaştırmakta ve bu bulanık suda avlanmayı tercih etmektedir.

    Şüphesiz Peygamberimizin hayatıyla ilgili rivayetler her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu rivayetler bazen Peygamberimizle ilgili yanlış imajların da ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Nitekim katı muhafazakar çevreler hadisin sahihine zayıfına bakmadan herhangi bir ehl-i sünnet alimin kitabında bir rivayetin geçmesini inanç inşası için yeterli görmektedir. Bu tavır, eleştirel bakışı göz ardı ettiği gibi hadislere karşı çıkışın da arkaplanını beslemektedir.

    Bu çalışma, bir siyer çalışması değildir. Bu çalışma bir "Hz. Muhammed`in Hayatı" çalışması değildir. Bu çalışmada Hz. Peygamberin hayatına dair bazı kesitler ele alınsa, bazı şemail ve özellikleri konu edinilesi, bazı hususlar tasviri olarak ele alınsa bile esasen problematik bir çalışmadır. Günümüz dünyasında Peygamber Efendimiz`le ilgili pek çok iddia ortaya atılmıştır. Bu iddiaların bazısı oryantalistik kaynaklı olsa da bazıları Müslümanlar tarafından özellikle hadisleri tenkit sadedinde ileri sürülmüştür. Bu çalışmada her biri ele alınıp değerlendirilmiştir.

  • 2. Hamur

Hz. Muhammed Hayatı ve Risaleti Hakkında Yorumlar