sadsad x
asdasd
70,00 TL
49,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
21,00 TL
Huruf - Toplu Öyküler 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786050815115
Kapak: Ciltsiz
Sadık Yalsızuçanlar
Sadık Yalsızuçanlar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Huruf - Toplu Öyküler 3 Kısa Özet

  "Kapı, Yılan, Gerçeği İnciten Papağan çarptı beni. Bir Türk Kafka`sıyla karşılaştığımı duydum. Borges`i düşündüm. Benzersizliğinin sürmesini çok isterim. Kısa öykülerinin çarpıcılığı ağırlık kazandırıyor."

  - İlhan Berk

  "Yalsızuçanlar, hikmetli üslubu ile tasavvufi bir söyleyiş yakalamaya çalışıyor ki ben de uzun süredir düşünüp dururum bunu. Zor, ama imkânsız değil."

  - Mustafa Kutlu

  "Zifiri karanlıkta etrafı görebilen birkaç kişiyle karşılaştım, Sadık Yalsızuçanlar onlardan biri. Yarısı vergidir. Öteki yarısı için çalışmış, çalışıyor, çalışacak: Işığı(nı) besleyecek kaynaklar konusunda safkan özgür, kendine tuhaf yasaklamalar getirmemiş, hiçbir önyargı tanımamış: Pek seyrektir. [...] Sadık Yalsızuçanlar, biz parçalar halinde okuyor, tanışıyor olsak da büyük, `blok` bir hikâye kuruyor. Balzac`ın dev projesi `İnsanlık Komedyası`nın başka bir çağda, farklı bir coğrafyada, özgün şahıs tablosuyla gerçekleşen yepyeni versiyonu bu."

  - Enis Batur

  "Yalsızuçanlar`ın hikâyelerinin temelini oluşturan masal/tasavvuf/sürrealizm üçlüsü ve metafizik arayış gerilimi, onu Türk hikâyeciliğinde yepyeni bir yerin sahibi kılıyor."

  - Beşir Ayvazoğlu

Huruf - Toplu Öyküler 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.