sadsad x
asdasd
15,00 TL
9,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Huberman ve Sosyalizm Alfabesi Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786254072109
Kapak: Ciltsiz
Leo Huberman
Leo Huberman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Huberman ve Sosyalizm Alfabesi Kısa Özet

  "Kâr, kapitalist toplumda çarkları döndürür. Zeki iş adamı, aldıkları için en düşük meblağı ödeyip, sattığı için en fazlasını elde edendir. Kâr yolundaki ilk adım harcamaları kısmaktır. Üretim masraflarından biri de emekçi maaşlarıdır. Bu yüzden olabildiğince az maaş vermek işverenin çıkarınadır. Aynı şekilde emekçilerinden olabildiğince fazla verim elde etmek de onun çıkarınadır.

  Üretim araçlarının sahipleri ve onlar için çalışanların çıkarları çatışır. Sermayedarlar için mülkiyet önceliklidir, insanlık daha sonra gelir; işçiler için ise insan ilk sıradadır, mülkiyet sonra gelir. Bu da kapitalist toplumda bu iki sınıf arasındaki çatışmanın temel nedenidir. Sınıf savaşındaki iki taraf da zorunluluklar çerçevesinde hareket eder. Sermayedar, sermayedar olarak kalabilmek için kâr etmelidir. İşçi, hayatta kalabilmek için düzgün ücretler almalıdır. Biri sadece diğerinin zararına başarılı olabilir."


  Sosyalizmin Alfabesi, kapitalist toplumda çarkların nasıl döndüğünü,üretim araçlarının sahipleri ve onlar için çalışanların -işçilerin- çıkarlarının naslı çatıştığını, bu iki sınıf arasındaki çatışmanın temel nedenlerini yalın bir dille okura sunuyor.

  Okurlarımıza bu kitabı sunmaktan mutluluk duyarız.

Huberman ve Sosyalizm Alfabesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.