110,00 TL
73,70 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
36,30 TL
Homunkulus Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ülke Edebiyatları Kitapları
Sayfa Sayısı: 138
ISBN: 9786055302856
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Aleksandar Prokopiev
Aleksandar Prokopiev
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Homunkulus Kısa Özet

    Homunkulus, "yetişkinler için" on altı peri masalından oluşuyor. Yazar, masalların gerçekle gerçeküstünün iç içe geçtiği klasik yapısını büyük ölçüde korumakla birlikte, hepimizin aşina olduğu o pembe, mutlu sonları bozuyor, onları yeniden şekillendiriyor.

    Prokopiev, erotik ve acıklı yabancılaşma duyguları gibi daha "olgun" temalara da değiniyor. Bir öyküde ucube bir "Parmak Çocuk"un annesiyle Ödipal bağından kurtulmaya çalışmasına tanık olurken, diğerinde postmodern bir Pamuk Prenses masalını avcının perspektifinden okuyoruz. Bazı öyküler Balkan halk masallarından ilham alırken, bazıları Prokopiev`in tekinsiz hayal gücünden doğuyor.

    "Çoğunlukla gerçeküstü, zaman zaman açıklaması güç olan Homunkulus, mutlaka okunması gereken bir kitap. Şekil değiştiren bu öyküler yoruma tamamıyla açık. Kendi kafa karışıklığımızı kabul etmeye, hatta onu kucaklamaya çağırıyor bizi: Belki de hayatın kendisi de bir masal gibi kafa karıştırıcı. Ve bu masalları okumak, Avrupa`nın kalbine göz atmaya benziyor." -Fiona Sampson

  • 2. Hamur

Homunkulus Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.