sadsad x
asdasd

Homeros'u Yeniden Keşfetmek

Alfa Yayınları
32,00 TL
21,12 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
10,88 TL
Homeros'u Yeniden Keşfetmek Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 340
ISBN: 9786051067988
Kapak: Ciltsiz
Andrew Dalby
Andrew Dalby
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Homeros'u Yeniden Keşfetmek Kısa Özet

  Her zaman, herkes tarafından okunacak kitaplar vardır. Bütün dünyanın sorgusuz sualsiz temel eserler olarak gördüğü, Homeros’un İlyada ve Odysseia adlı destanları bu kitaplar arasındadır. 

  Öte yandan, okurun her seferinde yeni bir şeyler keşfettiği ve bu nedenle hemen tutkuyla bağlandığı bu iki şaheser, her açıdan bir belirsizlik bulutu içine gizlenmiş gibidir. Onlar hakkındaki her şey tartışmalıdır: Yapıları, amaçları, ilk dinleyicileri ve sonraki aktarımları… 

  Dilbilimci Andrew Dalby işte bu en temel bilinmezden hareketle bu kitapta, İlyada ve Odysseia’nın gerçek şairinin peşine düşüyor. Titiz bir bilim insanından beklenen kapsamlı bir kaynak çalışması çerçevesinde, her iki destanda da tezlerinin geçerliliğini araştıran Dalby, yine aynı titizlikle, olgular ile varsayımları ayırt etmeye ve tartışmaya açık noktalarda fazla ısrarcı olmamaya çaba gösteriyor ve okuru da, bu keşif yolculuğuna doğrudan dahil ediyor. 

  Homeros’u Yeniden Keşfetmek, İlyada ve Odysseia gibi iki muhteşem destanın oluşumuna ilişkin son derece ilgi çekici bilgiler veren ufuk açıcı bir eser.

Homeros'u Yeniden Keşfetmek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.