sadsad x
asdasd
40,00 TL
27,60 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
12,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hipnozun Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 604
ISBN: 9786054912094
Kapak: Ciltsiz
Bülent Uran
Bülent Uran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hipnozun Kitabı Kısa Özet

  "Ayakta uyutulmak istemeyenler için"

  En kapsamlı hipnoz kitabı...

  Ülkemizin en seçkin yazarlarından biri olan Hipnoterapist Uz. Dr. Bülent Uran "Hipnozun Kitabı" adlı eserinde temel ve ileri hipnoz eğitimlerinde paylaştığı bilgileri sizler için derledi. Hipnoz için başucu kaynağı olan "Hipnozun Kitabı" hipnoz bilim ve sanatına, diğer hipnozla ilgili yazılmış kitaplardan çok daha net anlaşılır ayırım ve tanımlar getirerek okuyucunun hipnozun ne olduğunu  anlamasını sağlıyor. Ayrıca bu alanda çalışma yapmak isteyenlere, temel hipnotik, trans yaratma tekniklerini tekniklerini hipnotik iyileşme araçlarını ve bunları birlikte kullanma stratejilerini anlatıyor. Son bölümde ülkemizde hipnozun içinde bulunduğu karmaşa tartışmaya açılıyor ve bu mevcut kaostan nasıl çıkılacağı ile ilgili yurt dışındaki uygulamalardan örnekler verilerek yol gösterilmeye çalışılıyor.

  Hipnoz nedir?

  Söz, bakış, halay gücü yada bazı yardımcı nesneler kullanılarak telkin gibi tekniklerle oluşturulan kişinin duygu, düşünce algı ve bellek işlevlerinde değişikliklerin gerçekleştirilebildiği çok özel bilinç durumuna hipnoz adı veriliyor. Hipnoz tamamen beynin doğal işlevlerinden bir tanesi... Hipnoz bilinçdışına açılan bir kapı... İyi bir terapist bu kapıdan içeri girebiliyor ve çeşitli ruhsal ve bedensel sorunlara, kötü huylara veya alışkanlıklara yol açan ve çocuklukta hatta bazen doğmadan önce oraya yerleşmiş yanlış bilgileri inançları düşüceleri, algılamaları bulabiliyor ve değiştirebiliyor. Bu nedenle hipnoz günümüz dünayasında yaşamı daha iyiye götürmek için en yararlı araçların başında geliyor. "Hipnozun Kitabı" araştırmaya ilgi duyan ve yaşamlarını kontrol altına almak isteyen herkes için okunması gerekli olan kitapların en önemlilerinden biri olarak dikkati çekiyor.

  Hipnoz uyku değil...

  Hipnozdaki kişi uyanık bir halde farklı bir deneyim yaşıyor, hipnoz uygulayan kişinin  tüm sözlerini duyabiliyor, anlatabiliyor ve hatta yargılayıp sorulara yanıtlar bile verebiliyor ancak farklı bir bilinç halinde.... Dıştan bakıldığında hipnozdaki kişi çok rahat ve huzurlu bir şekilde uyuyor gibi göründüğünden yüzyıllardır, hipnozun bir uyku olduğu yanılgısı yerleşmiş olarak sürüyor. Oysa hipnoz bir uyku değil, artmış bir farkındalık... Hipnoz kişinin, gönüllü isteğiyle hipnoz uygulayan kişinin direktifleri doğrultusunda dikkatini toplaması gevşemesi ve yoğunlaşması ile gerçekleşen bir durum... İşte bu çok özel durumu en iyi şekilde anlatan "Hipnozun Kitabı" adlı eseri okumanızı tavsiye ediyoruz.

Hipnozun Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.